Świąteczne prezenty żyją Ci wypoczynek z powiek? Posiadasz dość upominków, które po świętach dotrą na dno szafy? I może podziwiasz naturalny smak mieszkaniowych wyrobów czy potrzebujesz dać bliskim coś tradycyjnego? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej samo z obecnych badań, świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będą własne nalewki i likiery.

Stanowią wysoce ubogie w przygotowaniu, doskonale smakują a potrafią całkiem efektownie się prezentować. To niezwykle dużo różny prezent aniżeli wino i szlachetniejszy niż kosztowna wódka. Wyjdą obdarowanemu na zdrowie i smakują niemal wszystkiemu, kto z roku do momentu lubi wychylić kieliszek czegoś mocniejszego. Wymagają wprawdzie wcześniejszego zaplanowania, jednak jeżeli przechodzisz w bezpośrednich zbiorach kilka gotowych nalewek, możesz kosztuje zastosować dopiero teraz.
Jakie nalewki sprawdzą się pod choinką?
Przede całym też o staropolskim rodowodzie, tj. dereniówka, jarzębiak, kontuszówka, kordiał również całego typie nalewki miodowe. Takie trunki nie jedynie wspaniale smakują, tylko czy podkreślają uroczysty charakter upominku. Poza tym, są przygotowane na elementach o istotnych walorach odżywczych, dzięki temu wykazują działanie prozdrowotne. Wyśmienitymi nalewkami są również: żurawinówka, smorodinówka, tarninówka, aroniówka i pigwówka na owocach pigwowca. Intensywny kolor oraz doskonały aromat z pewnością nie pozostawią nikogo obojętnym. Dobrym wyborem na świąteczny prezent będą także nalewki uniwersalne, które przyjdą do smaku każdemu, tj. cytrynówka, wiśniówka i malinówka. Z zmianie kobiety docenią trunki delikatne, o kremowej konsystencji, m.in. nalewkę farmaceutów, ajerkoniak, likier czekoladowo-piernikowy, domowy Baileys bądź likier śmietankowy. Potrzeba uważać z nalewkami ziołowymi, które odnajdą uznanie przede wszystkim wśród koneserów trunków o dużym korzennym aromacie i silnym posmaku. Natomiast kiepskim prezentem będą nalewki bardzo wytrzymałe, w których smak składników został opanowany przez duże stężenie spirytusu. Średnim prezentem będą więcej nalewki o ciemnej barwie, z niezliczoną ilością osadu (chociaż niektórym zatem nie przeszkadza), o zbyt częstej albo galaretowatej konsystencji. Świątecznym faux paux będą również nalewki rozlane do tradycyjnych butelek po wódce, będących własne etykiety.
Jak przygotować nalewkę na prezent?
Jeśli butelka po wódce odpada, trzeba poszukać czegoś zdecydowanie bardziej efektownego. Najlepiej zainwestuj w obecne szkło o niebanalnym kształcie. W składach dla producentów alkoholi znajdziesz ogromnie różnorodne butelki oddane do nalewek i likierów: prostopadłościenne, okrągłe, wysmukłe, pękate, proste i asymetryczne. Poszczególne z nich udają standardowe butelki na koniak, inne mało się różnią od butelek z eleganckich whisky. Do pojemników dobierz estetyczną zatyczkę, np. korek z własnego korka bądź korek z główką w porządku grzybka. Szyjkę butelki możesz ozdobić kolorowym kapturkiem termokurczliwym, jaki ładnie przylgnie do korka dodatkowo będzie tworzył dodatkową atrakcję. Nie strać oraz o wykonaniu dobrej etykiety z nazwą trunku i prywatnymi życzeniami świątecznymi. Prezent włóż do kartonowego opakowania lub w możliwości mniej oficjalnej – dzierganego „sweterka” na butelkę. Dzięki efektownemu opakowaniu Twój trunek nie jedynie zadowoli podniebienie, lecz czy uraduje oko obdarowanego.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …