aluzja

Przy okazji pobytu w Johannesburgu w RPA polecam odwiedzenie Parku Lwów. Można tam obejrzeć znacznie rzadko występujęce na wolności białe lwy. Bycie białych lwów było relacją do 1975 roku.

wycieczki

Reklama: wycieczki Łańcut
Tradycyjna legenda afrykańska przekazywana z pokolenia na pokolenie mówi biały lew jest dzieckiem Boga Słońca a przeżył zesłany na Rolę w gwieździe dla ochrony całej rasy ludzkiej. Niże się pytanie, gdyby istniał przekazany żeby bronić ludzi, dlaczego pracowniki je tracą? Legenda przez duży moment była dopiero legendą, nikt nie widział białego lwa do 1975 roku, kiedy to strażnik parku Timbavati natknął się na trzy białe lwiątka. Znalezisko wtedy obejmowało uznawało tym korzystniejsze mówienie że lwiątka wyszukano w Timbavati co w zbiorze Shangaan znaczy „miejsce gdzie gwiezdne lwy gość na Gospodarkę”. W porządku mojego dwudniowego pobytu w Johannesburgu, pierwszą atrakcją którą musiał zwiedzić był Park Lwów słynący z dużej grupy białych lwów. Tym strasznie iż gdyby miejsce to zajrzeli plus istnieli zadowoleni Chris Daughtry, Shakira, Timbaland, Paul Walker również Natalie Portman, mnie oraz winno się spodobać. Obecne nie ważne iż Born Free również Ogólne Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt (WSPA) odradzają odwiedzania Lion Parku. Są oddania, iż ćwiczenie lwów do mieszkańców może ograniczyć ich mieszkanie także powoduje do konfliktu pomiędzy lwem a mieszkańcem. Właściciele Parku Lwów tłumaczą, iż pieniądze, jakie rozlicza się za bilety wstępu idą na straż naturalnego środowiska, jednak niekorzystny zysk na terapię lwów znacznie przewyższa szkody. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, Johannesburg zatem mocno wielkie centrum, transport publiczny właściwie tutaj nie funkcjonuje. Nie ustalił się na wynajęcie samochodu że motywu na lewostronny gest czy ogromne sumy w wypożyczalniach samochodów. Na zadowolenie w necie znalazłem małe biuro drogi wywoływane poprzez Polaka. Oni odebrali mnie z lotniska, zawieźli do obiektu, po kąpieli również konkretnym relaksu byliśmy zdolni na oglądanie Lion Park. Jeśli wolisz pojechać tam wypożyczonym samochodem, podaję współrzędne GPS S25.59.663 E027, 55.847
Informatory turystyczne znaczą że Park Lwów założony został listopadzie 1966 roku poprzez cyrk Chipperfields. Od tegoż powodu inwestycja zaprezentowała się to nieograniczonym zyskiem, głównie dzięki ulokowaniu w sercem prowincji Gauteng, w otoczeniu Johannesburga również Pretorii. Wszelkie lwy odczuwają się tam jak u siebie w apartamencie, jest tu przecież czas w jakim istnieją na wolności. Dlatego Park Lwów nie możemy utrzymywać za zoo, rezerwatem także pewnie nie jest. Rozbity na dwie popularni, liczba to roślinożercy z zebrami, żyrafami również część gatunków antylop niegdyś istniejących na aktualnych lokalach. Inna cechę to trochę ogrodzonych wysokim płotem zajęć z lwami, likaonami i gepardami. W wewnętrznej części, zaraz przy otoczenia gdzie produkowane są obrania z małymi lwami można ustalić sympatyczne surykatki.
Nasze safari po Lion Park zaczęło się zwiedzaniem największej jednostce z mieszkającymi ta antylopami, żyrafami i strusiami. Nie pragnęli marnować tutaj czasu, przyjechaliśmy tutaj żeby podziwiać białe lwy. Mimo że lwy były wychowane poprzez panów, pisano spośród nimi przejęcia, jedzono z dłoni, cały okres zajmują naturalny instynkt drapieżnika. Faktem jest że nie rozumieją strategii polowania, na wolności zginęły żeby z niedoboru. Potrafią stanowić śliskie dla turystach, dlatego niedozwolone jest usuwanie okien w pojazdach dla piękniejszych zdjęć. Przewodnik podpowiedział nam iż biały lew więc nie albinos. Potrafią one gen recesywny, czyli ukryty element informacji wrodzonej lub genotypu. Biały kolor lwów przeniesiony będzie do pokolenia następnego dodatkowo w współczesnym następującym pokoleniu objawi się, skoro jego przyjacielem będzie tożsamy gen recesywny. Recesywny gen nie odnajdzie się kiedy jego towarzyszem będzie gen dominujący. Nigdy do uwierzenia że swój czarownik Zuluski Credo Mutwa nie tylko przewidział w latach 60 tych iż mityczne białe lwy pojawią się na Roli, ale wskazał oraz miejsce gdzie to przyjdzie. Jak w 1975 roku strażnik parku natknął się na lwiątka, było więc w przestrzeni tylko 47m od przewidzianego otoczenia.
W Hollywood krążą wzmianki o zarządzania obrazu o Lindzie Tucker, słynnej działaczce na sytuacja ochrony białych lwów. W momencie jej pobytu w Ogrodu Narodowym Krugera wydarzyło się coś dużego do tłumaczenia. W czasie nocnego safari, samochody zostały okrążone poprzez stado rozwścieczonych lwów. Uczestnicy safari istnieli niezmienni że będą usunięci, szybko w gąszczu pojawiła się stara pani poświęcająca na plecach dziecko. Podeszła spokojnie i wpisałam na sam spośród pojazdów. Jej wizyta uspokoiła lwy. Linda Tucker nauczyła się później iż istniała to Maria Khosa, znana nasza szamanka brana za obrońcę lwów.
Zanim przedstawi się wspomniany film, polecam obejrzenie filmu White Lion nakręconego w Republice Południowej Afryki. Miały w nim udział właśnie lwy z Lion Parku.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …