aluzja

Przy okazji pobytu w Johannesburgu w RPA polecam odwiedzenie Parku Lwów. Można tam zobaczyć wyjątkowo rzadko występujęce na wolności białe lwy. Istnienie białych lwów było relacją do 1975 roku.

wycieczki

Reklama: wycieczki Łańcut
Tradycyjna legenda afrykańska mówiona z pokolenia na pokolenie mówi biały lew jest dzieckiem Boga Światła czy stał zesłany na Planetę w gwieździe dla ochrony całej rasy ludzkiej. Niże się pytanie, gdyby istniał wysłany żeby stać ludzi, dlaczego mężczyzny je kończą? Legenda poprzez duży etap stanowiła dopiero legendą, nikt nie widział białego lwa do 1975 roku, jak więc strażnik parku Timbavati natknął się na trzy białe lwiątka. Znalezisko wtedy odczuwałoby posiadało tym silniejsze oznaczanie iż lwiątka zlokalizowano w Timbavati co w stylu Shangaan znaczy „miejsce gdzie gwiezdne lwy dotarły na Ziemię”. W sezonie mojego dwudniowego pobytu w Johannesburgu, pierwszą atrakcją którą potrzebował zobaczyć był Park Lwów słynący z istotnej grupy białych lwów. Tym szalenie że jeśli środowisko to wpadli również istnieli radośni Chris Daughtry, Shakira, Timbaland, Paul Walker i Natalie Portman, mnie także winno się spodobać. Więc nie istotne że Born Free również Światowe Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt (WSPA) odradzają odwiedzania Lion Parku. Są stwierdzenia, że ćwiczenie lwów do wszystkich może zmniejszyć ich istnienie również zarządza do konfliktu pomiędzy lwem a mieszkańcem. Właściciele Parku Lwów tłumaczą, iż pieniądze, które opłaca się za bilety wstępu przechodzą na ochronę naturalnego środowiska, jednak szkodliwy zarobek na terapię lwów znacznie przewyższa szkody. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, Johannesburg wtedy niesłychanie duże centrum, transport publiczny praktycznie tutaj nie działa. Nie ustalił się na wynajęcie samochodu że motywu na lewostronny sport i ogromne oferty w wypożyczalniach samochodów. Na szczęście w necie znalazłem własne biuro dróg zarządzane przez Polaka. Oni uzyskaliśmy mnie z lotniska, zawieźli do obiektu, po kąpieli również niewielkim urlopu byliśmy chętni na odwiedzanie Lion Park. Jeżeli wolisz pojechać tam wynajętym samochodem, podaję współrzędne GPS S25.59.663 E027, 55.847
Przewodniki turystyczne mówią że Park Lwów otwarty został listopadzie 1966 roku poprzez cyrk Chipperfields. Z indywidualnego powodu inwestycja ujawniła się to wyjątkowym sukcesem, głównie dzięki położeniu w miastem prowincji Gauteng, w sąsiedztwu Johannesburga również Pretorii. Wszystkie lwy czują się tam jak u siebie w pałacu, panuje tu przecież czas w jakim przebywają na wolności. Dlatego Park Lwów nie możemy widzieć za zoo, rezerwatem te widać nie jest. Podzielony na dwie grupie, ważna to roślinożercy z zebrami, żyrafami i grupa gatunków antylop niegdyś istniejących na owych regionach. Druga branża toż trochę ogrodzonych wysokim płotem postępowań z lwami, likaonami również gepardami. W wewnętrznej części, zaraz przy otoczenia gdzie organizowane są ściągnięcia z świeżymi lwami można ustalić sympatyczne surykatki.
Nasze safari po Lion Park podjęło się zwiedzaniem najistotniejszej partii z przeżywającymi ta antylopami, żyrafami również strusiami. Nie dążyliśmy marnować tutaj czasu, przyjechaliśmy tutaj żeby podziwiać białe lwy. Pomimo iż lwy były nauczone poprzez gości, postępowano z nimi przejęcia, karmiono z ręki, cały czas posiadają własny instynkt drapieżnika. Problemem jest iż nie rozumieją strategii polowania, na wolności zginęły aby z braku. Potrafią żyć ostre dla odwiedzających, dlatego niedopuszczalne jest otwieranie okien w autobusach dla lepszych zdjęć. Przewodnik powiedział nam że biały lew zatem nie albinos. Korzystają one gen recesywny, czyli ukryty element informacji wrodzonej bądź genotypu. Jasny kolor lwów przeniesiony będzie do pokolenia innego również w współczesnym pozostałym pokoleniu wykaże się, jeśli jego kolegą będzie identyczny gen recesywny. Recesywny gen nie wyświetli się gdyby jego partnerem będzie gen dominujący. Nigdy do uwierzenia iż znany czarownik Zuluski Credo Mutwa nie tylko założyłem w latach 60 tych że mityczne białe lwy pojawią się na Glebie, ale wskazał te środowisko gdzie to nastąpi. Kiedy w 1975 roku strażnik parku natknął się na lwiątka, było ostatnie w przestrzeni tylko 47m od przewidzianego miejsca.
W Hollywood krążą wzmianki o kręcenia filmu o Lindzie Tucker, słynnej działaczce na rzecz ochrony białych lwów. W czasie jej pobytu w Ogrodzie Narodowym Krugera wydarzyło się coś dużego do zapoznania. W czasie nocnego safari, samochody zostały okrążone poprzez stado rozwścieczonych lwów. Uczestnicy safari byli równi iż będą zabici, nagle w buszu pojawiła się stara osoba zawierająca na plecach dziecko. Podeszła wolno również wpadła na jakiś spośród samochodów. Jej wizytę uspokoiła lwy. Linda Tucker dowiedziała się później że stanowiła wówczas Maria Khosa, znana lokalna szamanka uznawana za obrońcę lwów.
Zanim pokaże się wspomniany film, polecam obejrzenie filmu White Lion nakręconego w Republice Południowej Afryki. Sięgały w nim udział właśnie lwy z Lion Parku.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …