Chcesz się z nami skontaktować?

Batmobile czy Dogmobile?

 

Batman jaki jest każdy widzi. Batmana każdy zna na dzielni. Batman bujał się po mieście wywołując ochy, achy i mocne bicie serca wśród kobiet. Tylko co ma wspólnego Batman z psem zapytacie?

 

238216

 Odpowiedź jest prosta. Batmobile! Bo czyż Batman nie woził się super bryką? Woził. A i psu się zdarza. Może do wypasionego Lambo brakuje mu tego i owego, ale szacun na dzielni jest.

 

robin-to-the-dogmobileźródło : internet

Było już o ślepych, było o kulawych, przyszedł czas na PsyMobilne czyli psy na wózkach. Zacznijmy od początku.

Kiedy człowiek ulegnie wypadkowi i straci władzę w nogach, porusza się na wózku inwalidzkim. A co zrobić z psem, który z jakiegoś powodu nie może normalnie chodzić?

Cieszę się, że żyję w czasach, gdy ten dyskomfort rozwiązuje się już inaczej niż morbitalem.  Co zrobić? Nic prostszego!

fall555(14)

Futro na wózku wygląda nietypowo, ale zapewniamy, że w niczym nie odstaje w swojej mobilności od psów pełnosprawnych. Ba, gdy pies ma dobrze dopasowany wózek do którego się już przyzwyczai i w pełni go zaakceptuje, staje się on jego „nogami zastępczymi” dzięki którym, może wyruszyć na podbój świata!

Przykładów psów korzystających w pełni z życia, będącymi jednocześnie „psimi inwalidami” jest mnóstwo. Chociażby Kraksa, która pomimo dwóch kółek z tyłu, startuje w zawodach Dogtrekkingu.

10342940_282046131997966_7620311288464357513_nźródło : Straszna Kraksa

Nie wierzycie? A proszę bardzo!

11206640_888347621224068_1439259822796309762_oźródło : Merrell

Da się? Da. Trzeba tylko chcieć i pamiętać, że kalectwo to stan umysłu a nie ciała !

fall555(24)

Zdarza się, że z powodu przykrego wypadku, tak jak to miejsce miało u Mikiego (Miki Waleczny, czyli szczęście kołem się toczy), który trafił do Moniki na dt. W trakcie szaleńczej szczenięcej zabawy w ogrodzie, w pełnym pędzie uderzył pleckami o betonowe płyty, zabezpieczające studnię… Niestety wskutek silnego uderzenia piesek doznał urazu kręgosłupa – złamanie kompresyjne kręgu L2/L3, przetrącenie kręgosłupa na lewą stronę, uciśnięty rdzeń kręgowy.

Szczeniak doznał paraliżu tylnych kończyn. Aktualnie Miki przechodzi intensywną rehabilitację pod opieką Pana Piotra Kościelskiego w Animal Center w Warszawie… i chociaż proces rehabilitacji jest długi, żmudny i niestety bardzo kosztowny (tygodniowo 350-450 pln), to każdy dzień przynosi drobną poprawę i nadzieję, że Miki pewnego dnia będzie jeszcze hasał. Przed nim całe życie!

DSC_5214

Niestety na równi z nieszczęśliwymi wypadkami, jest też ingerencja człowieka… Ile psów zostało przywiązanych do torów czy specjalnie potrącanych samochodami…nie zliczymy. I nawet nie chcemy o tym myśleć. Ale cóż. Wierzymy, że karma wraca.

fall555(15)

W tej sprawie zadaliśmy kilka pytań producentowi sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego dla psów, firmie Admirał.

1

Nasza firma produkuje wózki konkretnie pod wymiar psa. W związku z czym należy zmierzyć psa podając obwód klatki piersiowej, wysokość w kłębie , szerokość w barkach, szerokość bioder, długość grzbietu od kłębu do nasady ogona oraz od kłębu do osi tylnych łap. Wózki są regulowane w długości i wysokości, dlatego klient może je samodzielnie w razie potrzeby dopasować.

WYMIARY-WOZEK

 

A WyWYMIARY-WOZEKsokość od podłoża do stawu barkowego
B Długość łapy przedniej od podłoża do pachy
C Wysokość w kłębie
D Odległość od pachy przedniej łapy do: u psów do prącia, u suk do pachwiny tylnej łapy
E Odległość od centralnej osi przedniej łapy do centralnej osi tylnej łapy
F Długość grzbietu od kłębu do nasady ogona
G Długość od podłoża do stawu skokowego
H Szerokość w barkach mierzona na prosto z góry
I Szerokość w części miedniczej mierzona na prosto z góry

CYFRY oznaczają obwody

1 Obwód szyi (lekko obniżona)
2 Obwód klatki piersiowej
3 Obwód brzucha ( u samców przed prąciem, u suk przed pachwiną tylnych łap)

2

Nasze wózki produkujemy z lekkiego aluminium. Elementy pociągowe i podwieszające niewładne kończyny uszyte są z materiałów miękkich.

wozek-inwalidzki-dla-psa-admiral-Rehabilitation-for-the-dog-stroller

Dla psów ras dużych i olbrzymich proponowany jest wózek wyposażony w uprząż barkową, która dopinana jest do boków wózka.
Specjalna rączka znajdująca się w części grzbietowej uprzęży, ułatwia wprowadzanie psa do wózka.
Ponieważ uprząż barkowa stanowi osobny element, może być wykorzystywana do innych celów.

wozek-dla-psa-z-uprz----5

3

Najczęściej są to niedowłady tylnych kończyn spowodowane zwyrodnieniami kręgosłupa, udarami mózgu oraz inne urazy neurologiczne.

wozek-dla-psa-buldo-ek-2

4

Nasza firma produkuje jeden model wózka, przy różnym zastosowaniu elementów miękkich, takich jak uprzęże i nosidła, które służą zarówno jako pociągowe lub dodatkowo do ręcznego prowadzenia psa.

wozek-dla-psa_z2g5wvm7model wózka na tylny niedowład łap

DSC02198model wózka na przedni niedowład łap

5

Zwykle pies podejmuje współpracę natychmiast. Ważne aby się nie zraził, dlatego wózek zaraz po założeniu na psa testujemy w plenerze.

 

YouTube Preview Image

6

Oczywiście. Zapewniamy gwarancję na wyrób wykonany przez naszą firmę. Gwarancją nie są jednak objęte elementy wymienialne, takie jak pasy podtrzymujące część miedniczą psa. które podlegają naturalnemu zużyciu i klient może zawsze u nas je domówić.

7

Tak , oczywiście produkowane są indywidualnie na miarę

 

YouTube Preview Image

wózeczek dla małego pieska

wozek-dla-psa-z-uprz---Dla dużego psiaka

a nawet dla… kota :)

wozek-dla-kota-admira-

6

Koszt uzależniony jest od wielkości psa ( od obwodu klatki piersiowej) oraz od rodzaju wyposażenia i kształtuje się od 550 zł do ok. 1400 zł.

Co ciekawe, firma Admirał w swojej ofercie posiada również „ślizgacze„, które znajdują zastosowanie po powrocie z mobilnym futrem ze spaceru do domu. Czym są ślizgacze?

Untitled design

A oto jak wyglądają w praktyce :

-LIZGACZ-6

-LIZGACZ-7

YouTube Preview Image

 

Pamiętajmy, że pies na wózku to taki sam przyjaciel, jak pies biegający na czterech łapach. Owszem, możemy mieć z początku problemy (zanim oczywiście dojdziemy do wprawy) w zamontowaniu go na wózku, możemy mieć problem, gdy nasz blok nie jest przystosowany do lokatorów jeżdżących na wózkach (podjazd). Możemy mieć problem jeżeli mieszkamy na czwartym piętrze bez windy. Ale… ale na wszystko znajdzie się rozwiązanie. O pomoc zawsze możemy poprosić życzliwych sąsiadów, o podjazd możemy ubiegać się w spółdzielni (bądź sami pomajsterkować) a po kilku próbach wsadzenia psa do wózka- futro samo będzie wiedziało jak się ustawić (tak! widziałam dziś Mikiego w akcji!).  Dla przypomnienia podrzucam jeszcze raz nasz wspólny „niepełnosprawny” spacer!

 

YouTube Preview Image

 

One thought on “Batmobile czy Dogmobile?”

  1. Ewa pisze:

    …może komuś przyda się nasz pomysł – jak poradzić sobie ze spacerami z dużym, niechodzącym samodzielnie psem – czyli mała przeróbka wózka inwalidzkiego dla ludzi (profesjonalne wózki dla dużych psów są dość drogie, >1500 PLN, nas wózek kosztował tylko 115 PLN); druga sprawa – jak poradzić sobie z dyskopatią u psów/kotów (wiele chorych zwierząt jest usypiana) – krótki filmik w linku (można udostępniać): https://www.youtube.com/watch?v=8CDtFnQ8i2M&feature=youtu.be

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *