Strona główna / Bez kategorii / Bezwartościowy płatowiec w tym momencie

Bezwartościowy płatowiec w tym momencie

Pilot za sprawą nieco chwil objaśniał kondycję, po czym krzyknął „wszyscy z samolotu!” – relacjonował jeden z pasażerów. Mały samolot z 13 skoczkami spadochronowymi na pokładzie zapalił się tuż po starcie w stanie Kolorado i zmuszony został do awaryjnego lądowania. Jak oświadczyłaby terenowa policja, nikt nie pokutował ranny.

Do niepewnego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie powyżej lokalnym lotniskiem Colorado Springs East. Na podstawie zgrubnych ustaleń obwieszczono, że samolot szkoły spadochronowej „Out of the Blue Skydiving” najpewniej zderzył się spośród ptakiem, który uzyskałby się do silnika i spowodował pojawienie się pożarów.

Według historii jednego z lecących aeroplanem spadochroniarzy, Trenta Reese’a, trzy minuty po zwarcie na pokładzie słychać było trzask. – Pilot przez parę sekund diagnozował sytuację, po czym krzyknął „wszyscy z samolotu!” – powiedział w gadki z lokalną telewizornią Colorado Springs TV.

znajdujący się na pokładzie spadochroniarze wyskoczyli nie wcześniej, mimo iż samolot znajdował się jeszcze na małej wielkości. Jak powiedział Rusty Wardlow ze szkoły organizującej lot, skoki przeważnie zwracane są z wysokości ponad 3,5 kilometrów, lecz w tym przypadku samolot zdążył unieść się jedynie na wysokość 600-900 metrów.

Ze względu na analogia ziemi część skoczków zmuszona została do zachowania swoich rezerwowych spadochronów. – Nie określiłbym tego rutynowym opuszczeniem samolotu, natomiast wszyscy oszczędzili się w samej rzeczy, jak winna – podkreślił w rozmowie z lokalną telewizją.

skierowany został z powrotem na aerodrom, na którym pilotowi udało się pewnie wylądować. Skoczkom również zero się nie stało, choć wylądowali w dużym rozkojarzeniu i trzeba ich było szukać.

To nie jedyny niebezpieczny wypadek spadochroniarzy w przeszły weekend. W stanie Kalifornia w sobotę rano dwaj skoczkowie tandemowi ponieśli śmierć, gdy ich spadochron nie otworzył się w powietrzu. Według lokalnej policji, skoczkami byli dubel młodzi mężczyźni, rozpoczęto inkwizycja w celu wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …