Strona główna / Moda / Zdrowie / Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w tokach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w tokach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w ciągach starożytnego Rzymu. Robi się ją od ponad 4000 lat, i jej krajem polskim są Chiny. Innymi popularnymi krajami uprawnymi są Francja, Hiszpania, Grecja czy USA. Robione były podobnie w Persji, nie doszły do krajów śródziemnomorskich. Do dzisiaj owoc obecny stanowi uznawany za symbol płodności i wspaniała.

Brzoskwinie są zastosowanie w kosmetologii, gdzie wykorzystuje się ich do robienia maseczek, kremów, toników etc. o dziele odżywiającym i odmładzającym. Odnosi się ich również w kuchni, zwłaszcza francuskiej, jako nadzienie do rogalików, ciast, deserów, lodów czy sałatek owocowych. Dobrze także przyznają się do dżemów, galaretek, konfitur, soków, kompotów i likierów. Świetnie wpasowują się z jabłkami oraz gruszkami.

W brzoskwiniach dostają się witaminy i minerały takie jak: witamina I, C, witaminy z szkoły B, magnez, żelazo, fosfor, bor, potas, kwas foliowy, błonnik, beta-karoten, wapń i niacynę.

Brzoskwinie najlepiej jeść ze skórą, w niej szuka się najwięcej wartości odżywczych. Brzoskwinie działają przeciwko anemii, ponieważ pobudzają produkcję czerwonych krwinek. Poleca się jeść brzoskwinie kobietom w ciąży, z względu zawartości kwasu foliowego, który działa prawidłowy rozwój dziecka po urodzeniu, a dodatkowo przeciwdziała komponowaniu się wad genetycznych w momencie płodowym. Regularne spożywanie brzoskwiń oczyszcza system z toksyn i produktów przemiany materii, co stanowi niezwykle pożądane dla z reumatyzmem oraz schorzeniami nerek. W brzoskwiniach nie znajdziemy tłuszczu ani sodu, dzięki czemu mogą kosztuje kosztować kobiety z nadciśnieniem także dużym rozmiarem cholesterolu. Owoce brzoskwiń są niskokaloryczna i mają dużo cukru, przez co mówi się spożywa w dietach odchudzających.

Brzoskwinie są również zasadotwórcze i moczopędne, dzięki czemu stawia się przy schorzeniach układu moczowego. Pobudzają też procesy trawienne, dlatego poprawiają złą przemianę rzeczy i wynoszą zaparcia. Brzoskwinie także łagodzą stres i podnoszą nastrój, te zalety zawdzięczają obecności niacyny, witaminy z klasy B, która łagodzi niepokój, przeciwdziała stresowi oraz zmniejsza stany lękowe. Owoce brzoskwiń dzięki zawartości beta-karotenu przeciwdziałają nowotworom poprzez niszczenie wolnych rodników. Beta-karoten jest jeszcze pozytywny pomysł na stan skóry, paznokci i włosów. Oraz witaminy z grupy B tonizują skórę i poprawiają ją. Takie maseczki można też sobie zrobić samodzielnie.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …