Strona główna / Bez kategorii / Brzytwy do urzędu fryzjerskiego

Brzytwy do urzędu fryzjerskiego

Narzędzia, przybory i sprzęty fryzjerskie stanowią niezbędne akcesorium zakładu usługowego, umożliwiając fryzjerowi wykonywa­nie skomplikowanych zabiegów. Od formie i energii urządzeń w niezwykle trudnym stopniu zależy jakość wykonywanej czynności.

Salon urody: Awangarda

Brzytwa jako podstatwowy sprzęt fryzjerski w salonie piękności.
Brzytwy zakłada się z wysokogatunkowej stali cementytowej, stali tyglowej lub mieszkali zawierającej dodatki chromu i wolframu. Stal taż stanowi poddawana hartowaniu. Dobra brzytwa wymaga szczególnie sta­rannej obróbki i prostej technologii. W relacje od typu szlifu brzytwy różni się na: pełne, zwane też francuskimi albo stosówkami i wklęsłe. Brzytwy wklęsłe wyróżnia się z kolumnie na ćwierćwklęsłe, półwklęsłe i całowklęsłe, przy tym w brzytwie cało wklęsłej najsłabsze miejsce klingi leży dobrze od ostrza. Od rodzaju szlifu zależy pomiędzy innymi wysokość i natężenie dźwięku, który robi pracująca brzytwa wskutek drgania (wibracji) cząsteczek stali; najcichsza jest praca brzytwą pełną. Rodzaj szlifu stanowi znaczącą rolę przy ostrzeniu brzytwy na pasku a na kamieniu. Ostrzenie brzytwy dużej jest przyjemniejsze, albowiem zaczyna ona właśnie ostrzem i grzbietem klingi powierzchni ściernej, do której nie należy jej przyciskać. Ważnym składnikiem brzytwy są: brzeszczot, nazywany także klingą, oraz okładki służące do zabezpieczenia klingi przed zniszczeniem i wykonujące funkcję uchwytu.
Ostrze brzytwy w odpowiednim powiększeniu przypomina kształtem delikatną, drobno ząbkowaną piłkę, której ząbki są skierowa­ne w witrynę szyjki. Piłka ta dochodzi wskutek ostrzenia brzytwy na kamieniu lub pasku pokrytym pastą. Ząbki przygotowuje się zgodnie z zakresem ostrzenia. Koniec ostrza winien być wyjątkowo chroniony dodatkowo nie należy go stosować do golenia, ale ale do wygalania pewnych trudno dostępnych miejsc i konturów zarostu. Golenie przedstawia się całą łub prawie wszą długością ostrza.
Czubek brzytwy może być dokonany półokrągło, prostopadle do ostrza i grzbietu, w formacie dużym od ostrza bądź z kraju i niekiedy także wklęsłym.
Grzbiet brzytwy jest pewną wielkość w układu do jej wielkości. Stosunek ten ukazuje się proporcją jeden: 5. Grzbiet służy do odwracania brzytwy w toku jej ostrzenia na kamieniu i pasku oraz do robienia piany i włosów ściętych w sezonie golenia.
Szyjka, czyli ramię, jest do przechowywania brzytwy w trakcie pracy. Na szyjce dostają się przeważnie znaki firmowe producenta brzytwy natomiast jej strony. Na szyjce brzytwy, od strony ostrza lub z ściany ostrza i grzbietu, znajdują się regularne rowki zwane pilnikiem. Umożliwiają one jedne trzymanie brzytwy i nie dopuszczają do jej prześlizgiwania się między palcami.
Konserwacja brzytwy polega głównie na wspieraniu jej w dobrej czystości i zabezpieczaniu przed korozją. Po przeprowadzeniu pracy klingę opłaca się cienką powierzchnią tłuszczu. Jeśli brzytwa była konsumowana w realiach szczególnie niesprzyjających, np. w towarzystwu kwaśnym lub zawierającym środki utleniające, należy umyć ją a zabezpieczyć szczególnie dobrze, albowiem substancje kwaśne lub utleniające mogły zrobić znaczne uszkodzenie przestrzeni i ostrza brzytwy choćby najznakomitszej klasie. Do zabez­pieczenia powierzchni brzytwy przed korozją świetnie przyznają się tłuszcze pochodzenia mineralnego.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …