Strona główna / Budowa / Chcąc zmniejszyć grubość wylewki pod posadzkę należy przemyśleć o zbrojeniu.

Chcąc zmniejszyć grubość wylewki pod posadzkę należy przemyśleć o zbrojeniu.

Reklama: Siatka posadzkowa Bydgoszcz

Chcąc zmniejszyć grubość wylewki pod podłogę należy pomyśleć o zbrojeniu. Można zdecydować się na zbrojenie włóknami polipropylenowymi lub średnią siatkę. Jakie korzyści przynosi zastosowanie nowego rodzaju wzmocnienia?

Rola siatki zbrojeniowej

Wykorzystanie stalowych siatek zbrojeniowych nie przyczynia się jedynie do zmiany grubości betonowej wylewki. Zasadniczo siatki zapobiegają skurczom oraz zwiększają wytrzymałość betonowego podłoża. Staje się ono więc wyjątkowo pewne i proste pod względem praktycznym. Dzieje się właśnie a, ponieważ korzystniej stawiają się powstające siły wewnętrzne. Skutkami nieodpowiedniego ułożenia zbrojenia szanuj jego mankamentu są widoczne pęknięcia czy rysy. Dostrzega się je przede każdym jako klucz działań zmiennych temperatur oraz wilgotności. Siatka zbrojeniowa zmniejsza to szczeliny skurczowe.

Z tychże sensów stalowe grupy nie znajdują zastosowania jedynie jako środki pobudzające do wylewek cementowych układanych w poziomie budownictwa mieszkaniowego. Stanowią one tanie więcej w moc różnych gałęziach budownictwa (np. zbrojenie nawierzchni drogowych). Jednak wielkości i gatunek stali wymagają żyć naturalnie dopasowane do utworzonych wcześniej warunków pracy zbrojenia.

Etapowanie

Zbrojenie organizacją jest zespolone z serią wykonywania jednych warstw podłogi. W losu podłóg szukających się na placu należy najpierw zatroszczyć się o płytę betonową, izolację, i tylko wówczas o siatkę zbrojeniową. Wkłada się ją bowiem na klasie izolacyjnej (izolację cieplną pracuje się ze styropianu albo z wełny mineralnej). Podczas prac zbrojeniowych należy wykorzystać tzw. podkłady dystansowe, dzięki którym organizacja będzie odnajdywała się nad izolacją, i razem będzie pogrążona w betonie. Sugeruje się takie ułożenie stalowego zbrojenia, aby widziało się ono w połowie przewidzianej wysokości warstwy wylewki.

Przegląd cenowy

Dostępne na rynku budowlanym siatki zbrojeniowe różnią się pomiędzy sobą. Bardzo do wylewek łudzi się te o numerach oczek 100 x 100 mm lub 150 x 150 mm. Standardowo średnica prętów zbrojeniowych nie przekracza 5 mm. Wymiary oczek i prętów grupy powinny być dostrojone do otwartego obciążenia.

O admin