Strona główna / Zdrowie i uroda / Co kryje w sobie ogórek? Albo istnieje mocny?

Co kryje w sobie ogórek? Albo istnieje mocny?

Co umieszcza w sobie ogórek? Lub istnieje silny? Ogórek młody nie powala ilością witamin czy minerałów. Oczywiście, obejmuje ich podstawowe ilości, ale w takim stanie, iż na polu innych warzyw nie wypada najlepiej. Zwiera odrobinę potasu, wapnia -stanowi go wysoce niż ziemniaki czy pomidor tylko a tak dużo bo ok. 15 mg w 100 gramach. Oprócz tego, w niskich ilościach jest magnez, żelazo i fosfor.

Również jest z witaminami, ogórek zawiera głównie beta karoten, troszkę witaminy E,tiaminy, niacyny, ryboflawiny i witaminy C, chociaż w ilościach plasujących ogórka nieco w końcowej stawce. 

Czym to odznacza się ogórek? Jest lekki i orzeźwiający, dobrze i zachęcająco pachnie- jest więc świetnym dodatkiem do kanapek czy sałatek. Znaleziono w nim dobre substancje insulinopodobne, dzięki którym ogórek jest przyjmowany w diecie osób cierpiących na cukrzycę. Leczy także lekko moczopędnie, zawiera wyjątkowo dużo wody.

Bowiem w ogórku spotykają się enzym (askorbinaza)rozkładający witaminę C, nie zapisuje się ich składać z innymi warzywami, jakie są w nią zasobne. Nie przesadzam wartości witaminy C, mam jednak, że witamina C jest zupełnie popularna w własnym pożywieniu a z ostatniego powodu dodaję ogórka tam, gdzie mi smakuje, nie biorąc się ewentualnymi stratami witaminy C.

Choć ogórki odpowiedzialne są przez pełny rok, za sprawą choćby uprawy szklarniowej, wolę zaczekać do momentu- ogórki wtedy mają nowy zapach i smak, no dodatkowo nie ma ryzyka, że przy okazji zjem substancje azotowe (nawozy). Zapewnienia, że warzywa szklarniowe i „nowalijki” są zachowane jednostki na budowa azotanów do mnie nie przemawiają….

O admin

Sprawdź także

Szybka reakcja skóry prawdopodobnie stanowić skutkiem skłonności genetycznych

Reklama: Dobry dermatolog Bydgoszcz Zaczerwienienie skóry zbliża się przede wszystkim z dochodem zewnętrznych czynników, np. …