Strona główna / Bez kategorii / Co, skoro nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Co, skoro nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Ogrzewanie domu z roku na rok staje się jeszcze większym obciążeniem dla własnego budżetu, albowiem ceny większości paliw regularnie rosną. W tego warto inwestować i jakie zakończenie będzie gwoli nas najlepsze?

Zastanów się 2 razy
Aktualnie jednym z najtańszych, choć niekoniecznie wyjątkowo dostępnym, systemem ciepła są kotły na węgiel lub drewno. Natomiast jeżeli planujemy umieszczenie w swoim domu pieca zasilanego tym paliwem stałym, zastanówmy się dwa razy. Przede wszelkim powinniśmy myśleć o tym, iż wedle wymagań Unii Europejskiej używanie węgla jako paliwa opałowego w budynkach domowych będzie realne wyłącznie do 2020 roku, po czym momencie, aplikowanie w gospodarstwach mieszkaniowych pieców węglowych będzie zakazane i karalne.

Stanowcze NIE dla węgla
Wykorzystywanie węgla, jako paliwa do ogrzewania naszych domów, będzie niemożliwe dobrze w 2020 roku. Wynika rozwiązanie z unijnej dyrektywy, która tworzy zbyt założenie chronić jakość powietrza. Domowe piece, wykorzystujące węgiel zaliczane są za samą z prawdziwych racji tego, iż Polsce jesteśmy naprawdę zanieczyszczone powietrze. Idąc za tym, z polskich domów będą wymagały zniknąć piece węglowe – by to ułatwić, uruchomione będą specjalistyczne systemy dopłat, które ułatwią wprowadzenie bardziej efektywnych wyjść. Piece węglowe pozostaną, jednakże tylko w kotłowniach i zakładach przemysłowych, gdzie zastosowano dobre systemy filtrujące. Jeśli to mamy zakup nowego pieca…

Co, jeżeli nie węgiel?
Drinkiem z lżejszych sposobów ciepła jest zastosowanie gazu płynnego, oleju opałowego bądź gazu ziemnego. Wydatki nie należą co prawo do najmniejszych, lecz stosując właściwe piece i sposoby, zapobiegające utracie ciepła, wolno dostać faktycznie wydajny sposób ocieplania. Ogrzewanie gazem ziemnym jest niezmiernie skromniejsze niż wykorzystanie oleju opałowego bądź też propanu bądź propanu-butanu. By jednak użytkować z gazu ziemnego, należy uzyskać dołączenie do budowie – ale zatem pewnie wykazać się trudne w wypadku nieruchomości położonych dobrze od terenów posiadających przyłączenie do sieci gazowniczej. Jeśli jednakże nasza nieruchomość dostaje się na terenach, które mają rozwiniętą infrastrukturę, warto rozważyć zastosowanie gazu ziemnego jako paliwa, którym będziemy ogrzewać budynek. Poza opłatami sieciowymi, jakie planowane są poprzez pewne spółki gazownicze, za metr sześcienny wydamy około 1.40 – 1.50 zł. Miejmy także, iż aby otrzymać podłączenie do budów, należy osiągnąć specjalne zezwolenie.

Reklama: http://www.erka-instalacje.com/

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …