Strona główna / Bez kategorii / Codzienna motywacja – nie ją otrzymywać?

Codzienna motywacja – nie ją otrzymywać?

Czym stanowi, a tym nie jest przyczyna? Do czego potrzebujesz się motywować, ale do tego nie. Oraz najistotniejsze kiedy potrafisz spowodować tak by tą polską motywację, którą wynosisz w niektórych kontekstach życiowych dać do prac, których ci się sprawiać nie chcę.

W moc książkach mogłem znaleźć, że jasno konkretny projekt i prawa przyczyna są sposobem do sukcesu. Teraz zainteresujemy się reakcją na pytanie, skąd wziąć codzienną inspirację do działania? Lub motywacja jest, jak się motywować, kiedy się nie motywować?
Jeżeli zamkniesz oczy i przemyślisz o nic nie robieniu, to to widzisz? Niech zgadnę: osobę stojącą na kanapie, może obserwuje jeszcze telewizję?. W bliskim wierszu, Tuwim wpisał „na kanapie leży leń, nic nie robi cały dobę”, a rodzice, nauczyciele niezmiernie często przejęli to zdanie i przy zdarzającej się okazji było wydawane jak mantra.
W NLP nazywamy to kotwiczeniem, Pawłow nazywa warunkowaniem – czyli jeśli w poszczególnym kontekście, gdy przebywasz na leżance i oglądasz tv, ktoś przypominał Ci jakieś zdanie, to oczywiście z obecnym przeświadczeniem będziesz kojarzył kontekst kanapy i czuł się w jednoznaczny sposób występując na niej.
Rzeczywiście nie raz słyszałeś zdania: nie mam inspiracji do rozwiązania, nie chce mi się, nie znam się zmotywować, gdyby mi się naprawdę chciało, ale mi się nie marzy również kilku innych.
Całe te materii są zrzuceniem odpowiedzialności za nic nierobienie na „motywację”, a że oddajesz odpowiedzialność za istnienie na zewnątrz, wtedy bardzo łatwo możesz znajdować sobie wymówki tego modelu i utrzymywać, iż co nie Twoja wina.
Na określonym etapie motywacja nie istnieje, i na innym jest nader ważna. Teraz zajmijmy się reakcją na owo zagadnienie.
Bądź widziałeś dziecko, które wymaga się motywować do działania, roślinę, która musi się motywować żeby być czy uczeń nad nią krzyczy: rośnij!, jedziesz!, dawaj urośniesz!? Bądź wymagasz się zachęcać do indywidualnych pasji np.: droga na nartach, chodzenie w piłkę, granie na komputerze? Czy przekonywał się kiedyś do obserwowania fajnego filmu w tv i rozpowszechniał „nie tak taki ciekawy ten obraz, nie chce mi się go zauważać”? Nie legitymował się do ostatniego?

Co znajdujesz są rzeczy, do których przekonywać się nie potrzeba, zatem do tego pragniesz się motywować?
Bądź że do prac, jakich nie chce Ciż się robić? Ma możliwość do szkoły, może do rzeczy, ma możliwość do wyjścia ze znajomymi? Ma możliwość opierasz się do prania budynku, napisania pracy magisterskiej bądź wykonania ważnego planu?
Zasada jest łatwa, do prace, które chcesz powodować nie musisz się motywować, i do ostatnich, których nie chcesz robić, potrzebujesz się motywować.
Tego zatem znaczy „ukazywać się”? W tym daniu jest podmiot domyślny „Ja” motywuje się, „się” tylko jakaś z polskich osobowości, którą wymagasz motywować do co, czemu nie chce tworzyć. I że nie chce czegoś robić czy uczeń mnie zmusza, więc właściwie jakbyś ciągnął kogoś na rolę w rozpęd i dziwisz się, że taż postać się wyrywa. Będzie się wyrywać, tak toż jak Ty będziesz uciekał od rzeczy, do których się zmuszasz.
Czyli dobrze wiemy, że przyczyna istnieje oraz jej nie ma, teraz zagadnienie jak zrobić tak, żeby dziką motywację do obserwowania fantastycznego filmu, wsadzić do prace, której nie zależy nam się robić.
Parę sprawdzonych metod
1. Sprawdź prototyp

Zamknij oczy i przedstaw sobie sytuację, do jakiej potrzebujesz się motywować oraz tego postrzegasz jako doskonały rzut?
Znajoma, która potrzebuje się zmotywować do prasowania w filmie widziała stertę ubrań i nowy wizerunek to, iż ta sterta nigdy się nie kończy.
Jak szybko masz projekt to zobaczysz dlaczego nie planuje Ciż się wykonywać danej prace. Następnie możesz wykonać jedną ciekawą rzecz: wykonaj z rozwiązania film i rozszerz obraz zadając sobie zapytanie: i co wysoko, co dzięki temu wezmę, do czego co wiedzie.
Sytuacja: nie chce mi się uczyć do egzaminu
Prototyp: jestem z podpartą głową, znudzony przy pracy
FILM: dzięki czemu zdaję studia, dostaję super pracę, mam więcej forsy, chodzę na wczasy, poznaję moją żonę, zakładamy rodzinę, żyjemy dobrze w znacznym budynku, na uboczu miasta.
Umysł nie rozumie się na żartach charakteru i robi wszystko jako fakty, jeżeli planujesz się uczyć ale w górze posiadasz obraz nudy i zniechęcenia, to mózg to przetwarza jako fakt. Jeżeli zmienisz obraz, nauka prowadzi do rodziny, mózg automatycznie przetwarza to inaczej a Twoja przyczyna istnieje już zdecydowanie inna.
Baw się tą strategią, jest znakomita.

2. Znajdź sabotaże

Pomyśl o okoliczności, w której pragniesz zdobyć inny wynik, stanowić znaczniejszą motywację również znajdź sabotaż, którym się posługujesz (często nieświadomie).
Sabotaż: chcę wykonywać X, i robię nieco innego Y – Y jest sabotażem.
Jak znajdziesz, zaobserwuj w tego uciekasz zamiast np.: książki oraz świadomie zacznij szukać działania, które zależysz tworzyć, zamiast tych, w które uciekałeś.
Odkryłem u siebie również u innych, że likwidując sabotaże, nie muszę rozmyślać o motywacji ponieważ 100% energii daję temu tego buduję w konkretnym momencie. Inaczej było kiedy dzień zaczynałem od np. 1h FB, 30 min poczta, 30 min witryny WWW a po 2h głowa mnie już bolała i energię do budowy była słaba.
Znajdź również zacznij świadomie wybierać gdzie inwestujesz swoją siłę a odzyskasz równowagę w własnym mieszkaniu.
Istnieje więcej kilka technik na wyzwalanie motywacji, jednak zaproponował Ci 2, z jakich efektywnie korzystam. Często czytałem 9 wypisanych myśli również nie wybierałem żadnych, zatem przebywał z myślą i realizacje nie miałem. Zachęcam Cię do rozwiązania, abyś czytał tyle samo jak dużo praktykujesz.
Podejmuj się tak i wydaj się z dowolnymi jak są u Ciebie strategie motywacyjne także kiedy idzie zastosowanie tych strategii, jakie wypisałem.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …