Strona główna / Bezpieczeństwo / Coraz częściej słyszmy o napadach na starej. Kobiety często odczuwają znacznie trudny strach, idąc samotnie silną i ponurą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na starej. Kobiety często odczuwają znacznie trudny strach, idąc samotnie silną i ponurą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na kobiety. Kobiety często używają dużo trudny strach, idąc samotnie prostą i złą ulicą. Gdy się zabezpieczać przed nieoczekiwanym atakiem lub próbą gwałtu? Albo są sprawdzone sposoby, które skutecznie odstraszą agresywnego napastnika? 

Ofiary ataków są z reguły gorsze od swoich oprawców. Jeśli zostaną zaatakowane, muszą się przede wszystkim bronić sprytem, i nie samymi pięściami. Jeśli napastnik przed użyciem siły próbuje rozmawiać, oznacza to, że do skutku nie istnieje taki, czy osiągnie zamierzony sukces. Uległość wywołana strachem oraz niezdecydowana obrona słowna daje jasny sygnał gwałcicielowi.

Gdy się bronić, gdy dołączy do ataku?

1. Każda osoba musi zachować ostrożność podczas picia alkoholu z innym mężczyzną. Zażywając nieświadomie wrzuconą do kieliszka pigułkę gwałtu, stoimy się całkowicie bezbronne przed potencjalnym gwałcicielem. A jeśli źle się czujemy, zawsze należy ufać swojemu instynktowi.

2. Gwałt, pobicie czy kradzież – niestety – jednak nie zawsze da się przewidzieć. Jeśli dołączy do sytuacji, w jakiej odnajdziesz się jeden na tenże z obcym mężczyzną, jaki chce Ci przygotować krzywdę, co należy zrobić? Gdy się zachować? Jeśli słowa nie dają skutku, nie wahaj się użyć oporu. Krzycz, kop, gryź, drap, staraj się rozedrzeć napastnikowi ubranie. Widząc czynną obronę z Twojej strony, możesz zniechęć oprawce do dzieła.

3. Warto czerpać ze sobą odpowiedniejsze zabezpieczenia, takie jak: gaz pieprzowy. Dzięki małym wymiarom wolno go zostawać w torebce. Pryśnięcie takim alkoholem w twarz napastnika skutecznie go zwiąże, dzięki obecnemu będziesz mogła uciec i zawiadomić policję.

4. Ostatnio niezwykle przystępne były kursy samoobrony dla pań. Interesują one daleko wielu osób, jakie zamierzają poczuć się że i bezpiecznie idą ulicą, w samochodzie, czy biegając w ogrodu. Samoobrona dla osób to wyjątkowo bardzo fajne zajęcia, która pozytywnie działają na zdrowie i kondycję fizyczną.

Techniki samoobrony dla pań

Samoobrona kobiet została przygotowana z zasadą o tych kobietach, jakie dążą się czuć pewnie i sprawnie w jakiejś sytuacji. Na takich kursach uczestnicy przygotowują się nie tylko, kiedy się bronić, ale i jak się wziąć w sprawach podwyższonego ryzyka: jak opanować ataki paniki i stresu.

1. WenDo – powstała w latach 70. XX wieku w Kanadzie. To książka obrony kobiet, której ważną regułą jest fakt, że nikt nie ma prawa naruszyć osobistych granic drugiej osoby. WenDo wybierana jest jako samoobrona psychiczna, która zawiera asertywności oraz rozwiązywania konfliktów.

2. Krav maga – to izraelska sztuka walki, która powstała w latach 30. XX wieku i kładzie się na pierwszych odruchach człowieka. Potrafi ona różne ruchy, pchnięcia, wpadnięcia w przestrzeni oczu, gardła czy krocza, a istnieje szczególnie pożądana jako obrona dla osób. Takim nieprzewidzianym ruchem można skutecznie sparaliżować napastnika.

Treningi samoobrony są bardzo korzystną metodą zapobiegającą zagrożeniom. Kształcą one w kobietach duże poczucie pewności oraz opanowania, które może objawić się później istotne w postaciach zagrożenia zdrowia lub życia.

O admin

Sprawdź także

Najzgodniejsi z najprawdziwszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władzy w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku.

Reklama: Zapory antyterorystyczne Bydgoszcz Najzgodniejsi z najdelikatniejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władz w Opolu powstała …