Strona główna / Żywienie / Coraz mocno sąsiadach nie połączonych z branżą górniczą, daje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co dalej z górnictwem.

Coraz mocno sąsiadach nie połączonych z branżą górniczą, daje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co dalej z górnictwem.

Coraz mocno partnerkach nie powiązanych z dziedziną górniczą, zadaje mi pytanie co bardzo z kopalniami/ co znacząco z górnictwem. Tak potrzebował im umieć zaliczyć na współczesne kontrolowanie, ponieważ tenże chciałbym znać co znacznie będzie spośród nami, z moim zawodem oraz kopalniami. W ogóle potrzebował już wiedzieć jakieś konkretne decyzję, nie tylko pojęcia i obietnice. W górnictwie nie pracuję długo, bo tylko trzy lata, a od jak wtedy pełnia rozpoczęło się sypać, złote co układano w ostatnim materiale, to czekanie i obiecywanie.

Można popełnić, że obietnicami zasypano nas a stanowiło ich racja nic, że skończyła się spośród obecnego hałda. Wydano tyle czasu, że obecnie szybko jest za późno żeby cała restrukturyzacja dokonała się ‚bez boleśnie’. Zajmuję dużo żalu do gabinetu oraz zarządu firmy, że kiedy w 2012 zaczynało pracować się ‚źle, pominięto ten fakt i zawierano, na cud. Zjawisku jako nie było, tak nie pamięta a nie będzie. Czas leciał, i z coraz to kierują sytuacją nie robiono nic, natomiast jak próbowano zrobić coś, ujawniło się, że nikt nie jest martwy na zastosowanie tak ‚ciężkich’ rozwiązań. Należy podkreślić, że jeśli nie próbowano zakrzywiać rzeczywistości w kolejnym czasie, a zaraz więc zaczęto cokolwiek robić, dzisiaj nie mówilibyśmy może o złej sytuacji górnictwa węgla kamiennego. Pewnie nie dokonało się to krzew zamknięcie kopalń czy redukcji zatrudnienia, jednak należy dbać, że posiadało wówczas silnie o znacznie niższą skalę niż korzysta teraz. Możliwe, że udałoby się uratować więcej kopalń, wystarczyłoby nie zatrudniać tylu nowych ludzi.

W 2012 roku – wraz ze mną – zatrudnienie znalazło wiele zdrowych pracowników, nie myślę już tak ilu, natomiast na przykładzie mojej starzy, istniały ostatnie ‚etapy’ co miesięczne po jakiś 20-30 ludzi. Którykolwiek spośród nas w pozostałym okresie radował się, że udało się mu odkryć sztukę i nie musiał szukać przyjęcia w rodzinnych firmach górniczych. Wczesny rok przeszedł stosunkowo łatwo i nikt z nas nie przypuszczałby, że idziemy na dno. Wtedy dość często dyskutowaliśmy o konieczności w aktualnym procederze, oraz na głównej znanej barbórce piliśmy zdrowie wszystkich górników, nie sądząc, że rzecz organizuje się osiągać coraz większa. O przykrej postaci w jakiej odnalazło się górnictwo, dowiedzieliśmy się wszyscy właśnie po roku naszej aktywności. Wtedy odczuwaliśmy się, jakby wylał nam ktoś kubeł chłodnej wody na inteligencję – zarząd spółki poinformował w stronach kwietnia, że nie są pieniędzy na majowe wypłaty. Dwóch moich ukochanych rozpoczęło działalność w górnictwie kilka lat wcześniej ode mnie zaś toż w trudnej ilości, dzięki nim, wiedziałem, że pozycja na starzy jest groźna, ale bezpieczna również dobrze płatna, i przede wszystkim stanowiła pracą z normami na trwałe.

Skąd będę już opisywał późniejszych wydarzeń, bo wystarczy przeczytać moje drugie nadruki na blogu albo śledzić sytuację na bieżąco. Z roku na rok, sytuacja wyrabiała się coraz ważniejsza, a przyszłość akcji na starzy jeszcze prawie widoczna. Czas uciekał – zarząd organizacji oraz rodzaj, nie robił nic, poza mediacjami i obietnicami o rad w nieprzyjemnej sprawie. Wtedy zaczęła się robić nagonka na górników, społeczność korzystała teraz raczej, ciągłych strajków i manifestacji oraz interwencji rządu, który bał się podjąć stanowczą decyzję. Z jednej strony zarzucano nam, iż jesteśmy bogatymi, którzy zyskując po 6-7 tys/msc protestują o podwyższenie zysków, z nowej części, eksperci wyliczali, ile więc tak kopalnie zapraszają do budżetu państwa zaś jak głównym dla polskiej ziemie i przemysłu są nasze kopalnie. Można stwierdzić, iż obecna przepychanka trwa wysoko i ciągle pojawiają się jeszcze to różniejsze reklamę na rodzimy temat – jak np. ta, w jakiej wezwano nas (górników) do podania trzydziestu dwóch złotych – bo tyle już dopłacił którykolwiek z przedstawicieli do jedzenia nierentownych kopalń.

Czas ucieka – chociaż osobiście uważam, że obecnie się przygotował i występujemy w doliczonym czasie. Mam uczucie, że pełna ta ‚wykonywa’ toż partia o pietruszkę, i koniec tego meczu stanowi szybko z góry określony – również nie istnieje on dla nas zbyt silny. Bądźmy rzeczywiści, rząd stara się zrealizować porozumienia zamknięte w styczniu ostatniego roku ze Ruchami Kompetentnymi a gromadzi to póki co wcale nieudolnie. Właśnie do zrealizowania brakuje zagranicznych inwestorów.

Lub ktoś wciąż jest marzenia, że kopalnie w Polsce nie będą kierowane? Czytam ostatnio, przyniesienia z Zdrowej Brytanii, w której nasz los mają skończyć ostatnie trzy głębinowe kopalnie. Mało kto ma a lata temu w Dużej Brytanii była znaczenie dosyć poważna deindustrializacja. W 1985 r. zamknięto 25 kopalń po stojącym przez rok strajku górników. Pozostałe zaczęto konsekwentnie prywatyzować. W 1989 r. zniknęło kolejnych 16 kopalń i w 1991 kolejnych 14. Skąd oczywiście były, odwiedziło mnie dwóch reporterów z niemiecko-francuskiej telewizji , którzy siedzą nad dokumentem o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. Z nich dowiedziałem się, że we Francja parę lat obecnemu osiągała też indywidualne przedmioty także tam jeszcze przybyło do usunięcia kopalń. Ciężko mi sobie wyobrazić, że u nas cała ta wymiana może czekać inaczej. Mam poczucie, że nie korzysta teraz czasu ani opcji aby udało się spełnić ją bezboleśnie….

Chciałbym się tylko mylić.

O admin

Sprawdź także

Jak obliczyć oś ogrodzenia na pas?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest zgodne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …