Strona główna / Ciekawsotki / Czosnek to sam z delfinach a regularnie używanych naturalnych antybiotyków.

Czosnek to sam z delfinach a regularnie używanych naturalnych antybiotyków.

Czosnek to sam z delfinach i regularnie stosowanych naturalnych antybiotyków. Wykonywa on a nie jedynie na wszystkich, ale również na rośliny. Stosowanie czosnku w trosk kwiatów doniczkowych, ogrodowych, warzyw czy drzewek owocowych jest również otwarte, i silne. Jak czosnek idzie na rośliny również gdy go wykorzystać? Przekonajcie się. 

Zarówno ząbki czosnku, kiedy również wypełnione z niego preparaty są służenie bakterio- i grzybobójcze, zapobiegają pojawieniu się wielu szkodników, jak chociażby mszyce, tarczniki, wciornastki czy mączliki, są też pewnym sposobem, aby się ich pozbyć. Czosnek wzmacnia odporność roślin, uzyskuje się go więcej, by zdezynfekować glebę. Wszystkie wymienione właściwości czosnek zawdzięcza obowiązującym w soku, miąższu, ale także łupince związkom siarki. 

Aby ochronić i wesprzeć rośliny, można skorzystać same ząbki czosnku co trochę więcej dwa miesiące wystarczy wetknąć przecięty na pół ząbek do doniczki. W ogrodzie dobrze jest zamknąć czosnek między roślinami (np. truskawkami – uchroni je przed szarą pleśnią).

Z czosnku można stworzyć i napar, którym opryskujemy ruchy i liście. Gdy go zrobić? Ok. 75 g rozdrobnionych ząbków (ok. 15 sztuk) zalewamy 10 litrami wody – koniecznie gorącej – i trzymamy pod przykryciem na ok. pół godziny. Powstałym roztworem (nierozcieńczonym) opryskujemy rośliny zapobiegawczo, a także gdy roślina choruje lub zaatakowały ją szkodniki.

Potrzebne są też świeże łupinki pozostałe po obieraniu czosnku, które zamiast wysyłać do kosza, warto zakopać w pobliżu roślin.

O admin