Strona główna / Zdrowie i uroda / Czy odda się uniknąć zmarszczek? Pewnie nie da się!

Czy odda się uniknąć zmarszczek? Pewnie nie da się!

Reklama: Wypełnianie zmarszczek Bydgoszcz

Lub da się uniknąć zmarszczek? Absolutnie nie odda się! Jednakże można spowolnić ciąg ich powstania… Pierwsze zmarszczki pojawiają się u kobiet w wieku 20-30 lat. Około 25. roku istnienia stopniowo zanikają włókna kolagenowe odpowiadające za elastyczność skóry. Jak chodzi skorzystać po wstępny krem przeciwzmarszczkowy, by jak najdłużej zachować młody wygląd?

Gdy psuje się aktywność fibroblastów w roli, a synteza kolagenu i kwasu hialuronowego oraz metabolizm komórkowy ulega spowolnieniu, skóra zaczyna tracić swój młodzieńczy wygląd. Stoi się cieńsza, sucha, pojawiają się na niej przebarwienia także ważne zmarszczki mimiczne. Dzieje się naturalnie w wieku około 25 lat. Aby unikać zmarszczkom, najlepiej skorzystać po kremy przeciwzmaszczkowe natychmiast po 20. urodzinach. Kluczem do sukcesu w partii z właściwościami starzenia są antyoksydanty i unikanie promieniowania UV. 

Działanie antyoksydantów polega na neutralizowaniu wolnych rodników odpowiadających za starzenie się skóry. Stawiają w części witamin (A, C, E), składników mineralnych (cynk, miedź, selen, mangan), koenzymu Q 10, a jeszcze polifenoli (jagody, wiśnie, truskawki, maliny, czarna porzeczka, aronia).

Antyoksydanty widoczne są w kosmetykach na doba również na noc. Warto uwzględnić je również w częstym menu, które powinno być świetne w morza i fioletowe owoce (m.in. jagody acai, dzika róża, aronia, bez czarny, borówki, żurawina, jeżyny, maliny, jagody, truskawki) i warzywa (m.in. karczochy, czosnek, czerwona kapusta, brokuły, kalafior, czerwone buraczki).

Odpowiedzialne są i suplementy diety anti-aging dostarczające niezbędnych antyoksydantów, których organizm musi na co dzień. 

Duży wpływ na starzenie się skóry, bo aż w 80% ma promieniowanie UV. Pomimo wtedy pomimo trochę osób czyni z gorącego wypoczynku na ciepłej plaży. Ogromne zagrożenie obejmuje też otrzymywanie z solarium, które zamierza moc naszych partnerów. Warto znać, że przeciętny krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie zlikwidować skutków nierozsądnego mienia z uroków słońca. Ważne jest wówczas zachowanie wyjątkowej uwadze i prawidłowa ochrona skóry właściwymi kremami z cennymi filtrami. Nie dokładnie zapominać o ochronie twarzy. Jeśli szczególnie zależy nam na opaleniźnie, najlepiej zainwestować w samoopalacze lub opalanie natryskowe. 

Dbajmy o własną postać już z wczesnych lat, gdyż dzięki temu praktycznie będzie bogata zostawić zdrowy wygląd, i własna postać będzie dłużej twarda i miękka.

O admin

Sprawdź także

Szybka reakcja skóry prawdopodobnie stanowić skutkiem skłonności genetycznych

Reklama: Dobry dermatolog Bydgoszcz Zaczerwienienie skóry zbliża się przede wszystkim z dochodem zewnętrznych czynników, np. …