Strona główna / Dla domu / Czy w Twoim domu bądź miejscu stanowisz problemy z prądem?

Czy w Twoim domu bądź miejscu stanowisz problemy z prądem?

Lub w Twoim domu albo mieszkaniu stanowisz kłopoty z biegiem? W gniazdkach słyszysz iskrzenie, a światło przygasa podczas włączenia mocniejszego odbiornika energii?

Naprawdę toż zawieram dla Ciebie złą wiadomość. Twoja instalacja wymaga interwencji elektryka, i w najciemniejszym wypadku podlega częściowej czy nawet całościowej wymianie.

Wymienia się, że około 20-30 procent budynków i pomieszczeń w Polsce jest w ścianach przewody aluminiowe. Mimo, iż aluminium jest spokojnym przewodnikiem prądu, istnieje wtedy przedmiot bardzo nietrwały, podatny na złamania, a ponadto zjawisko pełzania (czyli zmniejszenia swojej objętości pod wpływem nacisku). To aktualnie ten wynik powoduje, że kontakty i stosowania instalacji aluminiowej wymagają częstej konserwacji.

Budzi się więc pytanie, co w wypadku, jak moja instalacja wymaga wymiany?

Przede wszystkim chodzi oszacować, lub istniejemy w bycie zrobić remont samemu, bądź same odpowiednia będzie pomoc profesjonalnej firmy elektrycznej. Wybierając pierwszą opcję, powinieneś znać zasady ważnych zasad, wiedzieć jakie przekroje przewodów wykorzystywać do określonych obwodów, jak łączyć oprawy oświetleniowe, puszki, jak uzbroić rozdzielnicę elektryczną, a i być dobre narzędzia do robionych prace.

Po wytyczeniu miejsc nowych stanowisk i włączników światła, należy przemyśleć i ustalić trasy nowych przewodów. Istnieje trochę szkół. Niektórzy najpierw tworzą i wstawiają puszki elektryczne, drudzy zaś umieszczają je gdy procesy są już w bruzdach. Niezależnie od wybranej opcji, nastaw się na makabryczne ilości kurzu. Stare tynki cementowo-wapienne znają się strasznie pylić.

Początki nowych obwodów kierujemy do rozdzielni elektrycznej, którą następnie uzbrajamy, stosując wyłączniki różnicowo-prądowe oraz bezpieczniki nadprądowe. Obydwie z wymienionych rzeczy zwiększają nasze bezpieczeństwo, natomiast ich dobry dobór stanowi niesamowicie efektywny. Opcją drugą jest wykorzystanie wyłącznika przepięciowego.

Podsumowując.

Koszt wymiany instalacji elektrycznej dla goszczenia 3 pokojowego to koszt w możliwościach 3000 – 5000 zł netto z materiałami u profesjonalnej firmy. Przyjmując się na dowolne wykonanie prac powinniśmy dysponować prawą umiejętność i wiedzy. Elastyczność i wartość instalacji elektrycznej przychodzi na polskie zdrowie oraz bezpieczeństwo, zatem nie warto na niej żałować.

O admin

Sprawdź także

W obecnych czasach coraz częściej robimy w budynku

W dzisiejszych czasach coraz częściej działamy w budynku, zazwyczaj przy komputerze czy wykonując różnego typu …