Strona główna / Dla domu / Czy warto kupować bramę zaopatrzoną w napęd?

Czy warto kupować bramę zaopatrzoną w napęd?

Reklama: BFT Bydgoszcz

Czy warto kupić bramę zaopatrzoną w napęd? A może lepiej najpierw sprawdzić, czy oczywiście ten bodziec jest nam potrzebny? Sprawdź, jaką decyzję o przypomnieć przy zakupie bramy wjazdowej.

Bramy przesuwne wyposażone w automatykę są już praktycznie standardem, zwłaszcza, gdy właściciele mają ze prostych bram regularnie. Zazwyczaj osoby, które zakupiły bramę przesuwną bez napędu, prędzej lub później dokupują automatykę. Jeśli a już dziś rozważasz wyposażenie bramy w napęd, daleko od razu zdecydować się na bramę automatyczną.

Przyjmując się na bramę skrzydłową, zakup napędu można rozważyć tylko po pewnym momencie jej wykorzystywania. Skrzydła takiej bramy o normalnej długości (2,5-3,5 m) są stosunkowo lekkie w porównaniu z jednym wielkim skrzydłem bramy przesuwnej, więc teoretyczne mienie z niej nie powinno być tematem. A czy długo będzie nam się chciało to robić, nieraz kilkakrotnie w toku dnia, w upale, w słocie, w śniegu i mrozie, w pośpiechu?

Dlatego w układzie komfortu warto urządzić w napęd zarówno bramę przesuwną, kiedy również skrzydłową. Bramę wyposażoną w napęd otworzymy za pomocą jednego przycisku na pilocie, wygodnie przebywając w pojeździe czy w domu, gdy otwieramy bramę przed swymi pracownikami. Możemy zostawić naszą posesję, na dowód w relacji do pracy, a brama sama się za nami zamknie. Oszczędzamy zatem nie tylko swoje zdolności, tylko i czas, zwłaszcza wtedy, jak z bramy mamy naprawdę często. I ile taki komfort kosztuje?

Przykładowo za automatyczną bramę przesuwną HD ocynkowaną o szerokości 3,5 m i wielkości 2m damy o 1450 zł netto dobrze niż za taką tąż bramę manualną, co podnosi nam koszt bramy o około 50%. Koszty te odkładają się jednak na dużo lat komfortu, warto to ponieść je teraz na wstępu inwestycji w bramę, natomiast nie dopiero po latach, jak będziemy traktować tak dość ręcznego otwierania bramy.

Napęd do bram skrzydłowych jest tańszy, wtedy może także nie warto najpierw sprawdzać, jak długo stanowimy w kształcie z uśmiechem na osobie rozwijać i kończyć bramę kilka razy dziennie?

O admin

Sprawdź także

W obecnych czasach coraz częściej robimy w budynku

W dzisiejszych czasach coraz częściej działamy w budynku, zazwyczaj przy komputerze czy wykonując różnego typu …