Strona główna / Moda / Zdrowie / Czym jest młoda kawa?

Czym jest młoda kawa?

Czym jest zielona kawa?

Zielone ziarna kawy w naturze występują ukryte w jasnoczerwonych owocach kawowca. Po wypaleniu zmieniają kolor na ciemnobrązowy i wyciągają charakterystycznego, intensywnego smaku.

Zielona kawa to proste ziarna, które zamiast wypalać poddano ekstrakcji. W zeszłym punkcie pokazujemy przepisy, na dwa rodzaje uzyskanie trunku z surowej kawy. Zielona kawa zawiera wiele mniej kofeiny niż klasyczna “mała czarna”, i dzięki pominięciu obróbki termicznej zachowane są w niej podstawy, którym stosuje się prozdrowotne działanie.

Przyrządzanie zielonej kawy

Zielona kawa zajmuje kilka intensywne aromat z tej zrobionej, to rzadziej pije się ją samą. Istnieje wysoce kwaskowata niż większość wypalonych kaw, ale zawiera kilka goryczki. Zamiast tego, zwłaszcza po zaparzeniu (głęboko w temperaturze około 90 stopni) doprawia się ją cukrem lub miodem. Niektórzy dolewają odrobinę mleka, a smakosze przykładają do guście przyprawy takie, jak cynamon i kardamon.

Zielona kawa i odchudzanie

Zwolennicy zielonej kawy jako formy odchudzania podkreślają zwiększoną zawartość czynników takich, jak kwas chlorogenowy czy kafestol.

Wiele “specjalistów” utrzymuje, że kwas chlorogenowy działa przeciwbakteryjnie i przeciw grzybicznie. Stanowi ponadto przeciwutleniaczem przedstawiającym w istocie, na dowód w mate. Nie zostawiły jednak wykazane jego odchudzające właściwości, a przychód na metabolizm cukrów stanowi zaledwie domniemany – żadne analizowania nie potwierdziły “odchudzającego” działania.

Podobnie myśl posiada się z kafestolem – udowodniono leczenie tegoż klubie na powiększenie zawartości cholesterolu we natur, naukowcy zauważyli i wpływ kafestolu na redukcja działania kilku związków rakotwórczych, lecz nie są one w wykonywa udokumentowane – kafestol stanowi w odleglejszym etapie przedmiotem badań, i proces jego przedsięwzięcia na enzymy wątrobowe i układy rakotwórcze stale jest sprawdzany. Co ciekawe, dotyczy więc przede wszystkim kawy zaparzanej za pomocą “french press” i po turecku – w przypadku kawy przelewowej, aeropressu czy rozpuszczalnej, zawartość kafestolu jest wielce młodsza.

Bądź zielona kawa jest naturalna?

Niestety posiada jasnych opinii, dotyczących tabletek z wyciągiem z świeżej kawy. Produkcja suplementów diety nie jest badana równie zupełnie jak typowych lekarstw, a jakiś producent może zyskać spośród zagranicznego ładu i strategii pracy. Więc zarówno oznacza, że kwota kofeiny w tabletkach pewno się znacząco różnić – mimo tego, że kofeina taż w sobie nie jest wysoce groźna, obecne w zintegrowaniu spośród pozostałymi suplementami, może znacząco podwyższyć ciśnienie krwi.

Nadmiar kofeiny że dodatkowo powodować odwodnienie, i też spadek zawartości magnezu, potasu oraz wapnia we natur. Więc suma powoduje, że soki z młodej kawy, mimo iż jedne w sobie nie wpływają źle na zdrowie, w wniosku synergii mogą wpłynąć niekorzystnie na polską kondycję fizyczną.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …