Strona główna / Nieruchomości / Czym tak faktycznie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to historie.

Czym tak faktycznie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to historie.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czym oczywiście rzeczywiście są negocjacje? Dla mnie negocjacje to linie. Po to, aby wystąpił pożądany efekt, najpierw obie strony muszą się nieco doświadczyć i poczuć dobrze.Powtarza się, że w pięknych negocjacjach nie ma ani wygranych ani przegranych. A ja się spośród obecnym zgadzam. Udane negocjacje to sprawa wygrany – wygrany (win-win), czy taka, w której obie strony coś zyskują, wygrywają. W nowoczesnym artykule znajdziesz ważne zasady na materiał jak negocjować zakup nieruchomości.

Wyobraź sobie inną sytuację. Sprzedający wystawił na aukcję dwupokojowe mieszkanie. Wartość była stosunkowo okazyjna, to łatwo odnalazło się dwóch zainteresowanych kupców. Ważny spośród nich od razu wyraził zainteresowanie zakupem, na poparcie czego zaproponował, iż jest przekonany zapłacić dużą cenę ofertową. Na przeprowadzenie transakcji oferujący będzie natomiast musiał poczekać kilka tygodni, gdyż kupujący będzie kupował transakcje kredytem. Drugi kupujący okazał ogromne zainteresowanie sytuacją sprzedającego. Rozmawiał, zadawał pytania o powody sprzedaży. Okazało się, że sprzedającywłaśnie poruszał się do różnego miasta, gdzie miał upatrzone własne bycie. Na jakie toż trwanie potrzebował wpłacić część w wysokości 30 tys. zł., żeby zarezerwować zakup. Drugi kupujący zaproponował sprzedającemu obniżenie ceny ofertowej, w zamian za co zobowiązał się do bliskiej wpłaty zaliczki w wysokości 40tys.zł.

Jak uczysz którą ofertę wybrał oferujący?

W współczesnym przykładu sprzedający pilnie potrzebował określonej ilości w walucie. Był spełniony z drugiej oferty, bo choć cena była mniejsza, to umożliwiała szybkie zasilenie w potrzebną mu gotówkę. Jednym określeniem to inna oferta rozwiązywała problem wydającego.

Ja często w moich publikacjach podkreślam, iż inwestor, wtedy stanowi ktoś, to rozwiązuje problemy nowych typów. By móc je realizować, to najpierw musisz je wytrzymać. I do tego oczywiście służy komunikacja, czyli zadawanie badań i aktywne słuchanie. Najważniejsza chyba rada jaką potrafię ciż wydać na fakt negocjacji brzmi: ‘Rozmawiaj z pracownikami’. Ponieważ jak mówi mój kolega: ‘z wszystkimi trzeba rozmawiać’. Powinien się nimi dotyczyć, zadawać pytania, słuchać odpowiedzi. To jedyny sposób, żeby przejść ich motywy i aby następnie móc je rozwiązać.

Istotnym elementem targów jest zebranie jak dobrze wiadomości na element tego, która jest sytuacja sprzedającego, dlaczego sprzedaje. Jeśli zadasz sprzedającemu odpowiednie pytania, dowiesz się która jest jego faktyczna motywacja. Kiedy w wprowadzonym na wstępie artykułu przykładzie, nie zawsze chodzi o najwyższą cenę transakcyjną. Czasem kupujący potrzebuje pilnie całej kwoty, a w zmian jest odpowiedni znacznie obniżyć cenę. Czasem problem rozwiązuje szybka wpłata zaliczki. Niektórzy pracownicy mają opory przed zadawaniem zbyt wielu pytań, najwyraźniej myląc zbieranie danych ze wścibstwem. Ale nie inwestor. Przedsiębiorca nie boi się zadawać pytań, gdyż rozumie, iż im nic zgromadzi informacji, tym łatwo znajdzie rozwiązanie i weźmie to co daleko go przejmuje.

Zachęcam cię abyś z samego początku chodził do stworzenia ze sprzedającym pozytywnej relacji, zadawał pytania, bawiłeś się jego pozycją. Pamiętaj także, że facety lubią, kiedy przejawia się im zainteresowanie. Dlatego postaraj się stworzyć taką sytuację, w jakiej oferujący poczuje się dobrze i bezpiecznie. Bądź zwykły, nie ukrywaj swoich planów. 

Ludzie niejednokrotnie korzystają decyzje pod wpływem impulsu, reagując na stanowisko innych. Zdarza się nawet, że potrafią odmówić sprzedaży, jeśli zachowanie wierzącego w każdy sposób ich urazi, bądź nie przyjdzie im do rodzaju. 

Wytrawni negocjatorzy, znawcy tematu, doskonalą swoje techniki negocjacyjne. Moja filozofia jest zwykła, staram się nawiązać relację, rozwiązać problem, doprowadzić do sprawie, w jakiej obie strony czują się wygrane. Więc istnieje podstawa, która zawsze mi się sprawdza. Nie wykorzystuję żadnych tricków ani sztuczek, nie manipuluję. Człowiek mógłby stwierdzić, że istnieje więc pozycja nieco … naiwna. Ja naprawdę nie uważam. Fakt, iż nie korzystam z metod negocjacyjnych nie oznacza, że taż ich nie znam i szybko mnie nabrać. Mało kto jest naprawdę wyczulony na manipulacje i sztuczki jak ja. Dostrzegam jak ktoś próbuje je zastosować. Jestem rozsądna oraz posiadam w obecnym wysokie doświadczenie. Nie martwi mnie to właściwie jak wtedy, po prostu widzę ten fakt i reaguję odpowiednio. W najgorszym wypadku wycofuję się z negocjacji, ale to się zdarza sporadycznie.

Na przeprowadzenie tego punktu o negocjacjach kobiet ci niemało złotych wskazówek, jak podawać sobie w formach, z którymi możesz się zetknąć podczas negocjacji.

Przystępując do negocjacji skup się tym, co potrzebujesz kupić. Przygotowanie jest niezwykle ważne, bo zdarza ciż dobrą pracę oraz cel, na jakim się koncentrujesz. Dzięki przygotowaniu podczas samych negocjacji nie powinno nic się wydarzyć, co poszłoby nie po twojej myśli. Natomiast jeśli mimo to, coś takiego się wydarzy, więc nie wahaj się przerwać negocjacji. Po prostu powiedz, że musisz to sobie ciągle raz przemyśleć. Że potrzebujesz trochę czasu. Niedawno czytałam naprawdę dobrą pozycję na fakt sprzedaży nieruchomości w Pozostałym Jorku[1]. Frederik Eklund opowiada w niej między innymi sprawę negocjacji z takim biznesmenem z Chin. Przejawia się, że za jakimś razem, kiedy negocjacje przybierały nie taki zakup jakiego oczekiwał, Chińczyk mówił cos takiego : ‘Muszę spytać Pan Ji’ a tymiż pojęciami kończył spotkanie. Frederik tylko po pewnym czasie domyślił się, że tak tak nie ma żadnego Pana Ji. Chodzi właśnie o to, by przerwać negocjacje i ofiarować sobie czas do namysłu. Istnieje ostatnie skuteczna technika, jeżeli nie chcesz całej winy za zyskać na siebie. 

Podczas negocjacji nie pozwól aby wywierano na tobie presję. Taką metodę sprowadza się stosować niektórym sprzedającym i instytucjom nieruchomości. Jak tylko zauważą, iż istniejesz ciekawy zakupem, następnie w rozmowie pojawia tzw. inny kupujący, jaki jest także zainteresowany zakupem, oraz na dodatek oferuje wyższą od ciebie stawkę. Być prawdopodobnie rzeczywiście właściwie jest. Zaś żyć chyba nie. Niezależnie z tego, jeśli znajdziesz się w takiej sprawie toż nie pozwól wciągnąć się w współczesną grę. Grę, którą ja nazywam ‘kto da więcej’. Co spowodować w takiej formie. Najlepiej wówczas uprzejmie podziękować i powiedzieć, że twoja cena dalej będzie obecna, jeśli sprzedający zdecyduje się do niej wrócić. Nie daj się wciągnąć w grę ‘kto da więcej’. Zatem nie jest licytacja. Podtrzymaj naszą możliwość i poczekaj. 

Czy robisz sobie jak ostatni raz kupiłeś coś od kogoś naprawdę dobrego? Sprzedawca od razu się na tobie poznał, potrafił docenić twoje umiejętności, albo twój dobry gust. Zauważył i podkreślił twoje najlepsze strony. Że także troszkę przepłaciłeś, za ten towar, a za zatem istniałoby naprawdę miło.

Nie dopuść aby coś takiego przytrafiło ci się podczas zakupu nieruchomości.

Wielu sprzedawców świadomie lub nieświadomie stosuje byłe jak świat techniki wywierania wpływu. Przechodzę na bada pochlebstwa, komplementy, przypisywanie cech, których dana kobieta nie posiada. Każdy ktoś lubi poczuć się zauważony, doceniony, ważny. Natomiast nie jest nic złego w komplementach. O ile oczywiście komplementy są szczere. Dopóki odpowiednio połechtane ego, nie będzie zdolne przymknąć oko na niektóre ważne kwestie jak budżet czy warunki. Dlatego dołączając do negocjacji zostaw ego za drzwiami i skoncentruj się na naszym planu.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …