Strona główna / budownictwo / Deweloperzy budują zamknięte osiedla, bo – jak myślą – tego od nich oczekują klienci kupujący bycia.

Deweloperzy budują zamknięte osiedla, bo – jak myślą – tego od nich oczekują klienci kupujący bycia.

Reklama: Kontrola dostępu Bydgoszcz

Deweloperzy budują zamknięte osiedla, bo – jak sądzą – tego od nich liczą klienci kupujący bycia. Ale pojawiły się firmy, które temu kierunkowi używają się przeciwstawić. Co podają w zmian? 

Klienci podkreślają, że jednym z głównych aspektów przemawiających za wyborem osiedla o charakterze zawartym jest poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Obserwując trendy i wzrost osiedli zawartych w Kształtach Zjednoczonych, możemy spodziewać się, że a w Polsce ich popularność wzrośnie.

Właśnie Stany Zjednoczone są kolebką zamkniętych osiedli. W południowych stanach powstawały one często z tezą o osobach starych. Chodziło o zapewnienie im większego bezpieczeństwa. Z zmian w północnej części kraju osiedla zamknięte organizowane są dla pań zajmujących silną potrzebę wyrażania swojego sukcesu. Tamtejsze ogrodzone kompleksy domowe są synonimem powodzenia, komfortu i prestiżu.

U nas moda na zamykanie osiedli rozkwitła szczególnie w wielkich miastach. Ludzie zmęczeni hałasem, bałaganem i minusem poczucia bezpieczeństwa zaczęli poszukiwać miejsc, które zapewnią im koniec oraz zdrowsze wrażenie intymności, i przy tymże będą ładnie zagospodarowane i ciepłe. Z daleka od uciążliwych domokrążców, miejscowych pijaczków okupujących ławki w tłu, gdzie wtedy był plac atrakcji dla niemowlęta. Takie myślenie sprawiło, że ważne osiedla grodzone utożsamiane były z luksusem i prestiżem. Z czasem bycia na miastach zamkniętych stały się coraz dużo dostępne. Plus toż nie wyłącznie ze względu na wartość, ale same standard, który uległ obniżeniu. Przypadkiem pewno żyć warszawski Wilanów, dzielnica, w jakiej zaczęli przenosić się młodzi warszawiacy, ale także zamożni emeryci.

Modę na zakończone osiedla kreują też jedni deweloperzy. Dużo spośród nich trzyma gwarancję czy monitoring. Stróż budzi poczucie bezpieczeństwa: nie pozwoli wejść intruzom na grunt kompleksu, dopilnuje, by dzieci go nie opuszczały, odpowiednio zainterweniuje w spraw zagrożenia.

Niestety, dla wielu miast zamknięte osiedla stawały się równocześnie problemem, bo zaburzają ład publiczny i zmniejszają przestrzeń publiczną. Nierzadko dochodzi oddaj do absurdu – niepotrzebne płoty układa się na przecięciu uczęszczanych szlaków komunikacyjnych, przeszkadzając w niniejszy metoda innym okolicznym mieszkańcom swobodne toczenie się do osiedlu. I powoduje, że bardzo że będzie zwalczyć ten styl, bo deweloperzy budują dla mężczyzn, a ci zdecydowanie żądają pomieszczeń w miastach zamkniętych.

Dodajmy, że zamknięte osiedla budują wprawdzie namiastkę poczucia bezpieczeństwa, a również mogą powodować się także do narastania społecznych podziałów. Socjologowie podkreślają, że utożsamianie osiedli zamkniętych z miejscem prestiżowym, czy lepszym, powoduje, że mieszkańcy zwykłych osiedli są widziani jako gorsi, biedniejsi, mniej inteligentni. Istnieją to stereotypy, które potrafią tworzyć agresję jednej grupy wobec drugiej.

Ponadto osoby zajmujące osiedla zamknięte, czy to ze względu na poczucie lęku, czy chęć wyróżnienia się spośród indywidualnych i udowodnienia swojego statusu materialnego, nie nawiązują bezpośrednich kontaktów sąsiedzkich. W przykładzie pierwszej grupy brak poczucia bezpieczeństwa często łączy się z brakiem zaufania do nowych typów. Z zmian osoby zamożne wolą orientować się w zasięgu kobiet o podobnym statusie materialnym i zainteresowaniach.

Zdaniem niektórych specjalistów, paradoksalnie nie znając osób będących obok nas, czujemy się nieswojo, co utrudnia nasze poczucie bezpieczeństwa. W ostatni technologia liczy się błędne koło. Do ostatniego myśli przeświadczenie, że jesteśmy mili jedynie w własnym wnętrzu. Oraz więc może prowadzić do niebezpiecznych zaburzeń psychicznych, takich jak nerwica czy nawet depresja.

O admin

Sprawdź także

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz szczególnie zrozumiały sposób ogrzewania domu. Jest ostatnie toż taki forma …