Chcesz się z nami skontaktować?

Dla schroniska

4 Października to wyjątkowa data w kalendarzu. Dlaczego?

To nie tylko Dzień Polskiej Harcerki czy Światowy Dzień Onkologii, ale przede wszystkim Światowy Dzień Zwierząt.

Właśnie dlatego tę datę wybraliśmy, aby oznajmić Wam naszą współpracę ze ekipą wspaniałych ludzi z  dlaschroniska.pl

 

DS-banner-620x355

Czym jest projekt dlaSchroniska.pl i z czym to się je? Na te pytania odpowiedziała nam Michalina Zabłocka, koordynatorka akcji dlaSchroniska.pl.

 

Mój Pies Ma(1)

 

Główny pomysłodawca naszej akcji – Piotr – sam jest właścicielem psa ze schroniska, a dokładniej z placówki w Koninie, która dołączyła do naszej inicjatywy jako pierwsza. Piotr już po zakończeniu procedury adopcyjnej nie przestał odwiedzać tego miejsca i na początku wspierał je własnymi siłami. Z czasem stwierdził, że warto zrobić coś na większą skalę. Coś, co pozwoli w szybki i wygodny sposób nieść pomoc także innym schroniskom czy „zwierzęcym” fundacjom. W trakcie przygotowań do startu naszej akcji przeprowadziliśmy wiele rozmów z ich pracownikami i wolontariuszami. Zwrócili oni naszą uwagę na to, że ludzi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, co prawda nie brakuje, ale często nie wiedzą oni, w jaki sposób pomagać, co jest tego typu placówkom potrzebne albo wspieranie ich kojarzą z czasochłonnym zbieraniem i zawożeniem darów. Dlatego stworzyliśmy platformę www.dlaSchroniska.pl – miejsce w sieci, w którym każdy z nas może kupić dla konkretnego bezpańskiego zwierzaka dokładnie to, czego mu brakuje. Na stronie można znaleźć zdjęcia i historie poszczególnych czworonogów, a przede wszystkim szczegółowe listy ich indywidualnych potrzeb tworzone przez ich opiekunów. Dzięki temu fundując określone dary internauci mogą mieć pewność, że się przydadzą, a dodatkowo wiedzą dokładnie, komu pomagają.

 

Mój Pies Ma(2)

 

Nasza akcja kierowana jest głownie do tych internautów, którzy chcą przekazać coś na rzecz zwierzaków i mogą to zrobić właśnie przez www.dlaSchroniska.pl. Nie trzeba wydawać na ten cel dużych kwot, bo można kupić coś już za kilka złotych. Jeśli jednak nie masz pieniędzy, żeby pomagać w ten sposób, możesz wspierać nas w nagłaśnianiu naszej inicjatywy! Im więcej osób dowie się o dlaSchroniska.pl, tym więcej czworonogów otrzyma pomoc. Dlatego udostępniaj posty na Facebooku, tweetuj, udzielaj się na Instagramie, Snapchacie, YouTube czy gdzie tylko chcesz! Możesz nawet ustawić stopkę z naszym bannerem w swoim koncie mailowym, a jeśli prowadzisz bloga, odezwij się do nas – na pewno wspólnie wymyślimy jakąś ciekawą formę współpracy. Możliwości jest naprawdę wiele i nie wszystkie wymagają wydawania pieniędzy.

 

Mój Pies Ma(3)

 

Cały projekt zorganizowany jest w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić wspieranie zwierzaków. Wystarczy kilka kliknięć, aby zrealizować zakupy, które robi się tak, jak w zwykłym sklepie internetowym, a wszystko trwa zaledwie kilka minut. Zadbaliśmy również o to, żeby darczyńca nie musiał martwić się o dostawę zakupionych przez siebie produktów czy koszty ich dostarczenia do schroniska (jest to w 100% bezpłatne). To my zajmujemy się całą organizacją.

 

Mój Pies Ma(9)

 

Sami takich typowych zbiórek nie organizujemy, ale jeśli zgłasza się do nas ktoś, kto chce przekazać używane rzeczy, udostępniamy kontakty bezpośrednio do schronisk. My zachęcamy do tego, by wspierać je jednak poprzez naszą platformę. Dlaczego? Psy i koty, które trafiają do przytulisk, nierzadko borykają się z problemami zdrowotnymi, przez co mają na przykład określone wymagania żywieniowe czy pielęgnacyjne. Na www.dlaSchroniska.pl można sprawdzić, jakie dokładnie potrzeby ma dane zwierzę, co już mu podarowano, a czego cały czas brakuje. I tak dla Pralinki można kupić tabletki z witaminą B, dla Jacusia puszkę mięsną dopasowaną do jego wieku, a kocurkowi Agatonowi ufundować kilogram czy kilka kilogramów specjalistycznej karmy i tak dalej…

 

Mój Pies Ma(6)

 

Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się z Twoim ulubieńcem, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z wolontariuszem, który się nim zajmuje. Numery telefonów i adresy mailowe do schronisk i fundacji znajdziesz na stronie www.dlaSchroniska.pl/schroniska.

 

Mój Pies Ma(11)

 

W tym momencie poprzez naszą stronę można wspierać niemal 1500 zwierzaków z ponad 30 schronisk i fundacji z całej Polski – większość z nich otrzymało już pierwsze ufundowane przez internautów rzeczy, a części zapewniliśmy wszystko, czego będą potrzebować do końca roku. Ogromnie się z tego cieszymy! Myślę, że warto jednak wspomnieć o tym, że dlaSchroniska.pl to nie tylko comiesięczne dostawy darów. To również szczęśliwe adopcje zwierzaków. Wiele osób najpierw regularnie kupowało wybranemu czworonogowi potrzebne rzeczy, dopytywało, co u niego słychać, a z czasem decydowało się na to, by go przygarnąć. Do tej pory nowe domy znalazło w ten sposób ponad 430 psów i kotów z całej Polski!

 

Mój Pies Ma(10)

 

Początkowo w akcji udział brały tylko schroniska, a pomagać można było głównie psom i kotom. Od kilku miesięcy przyłączają się do nas także inne podmioty działające na rzecz bezdomnych zwierzaków. W sierpniu w naszą akcję włączyło się na przykład stowarzyszenie, które prowadzi zwierzęce okienko życia, dzięki czemu przez www.dlaSchroniska.pl wspierać można również świnki morskie, króliki, gryzonie, a nawet potrzebujące pomocy jeże! Cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi, być może już wkrótce dołączy do nas organizacja, która opiekuje się między innymi wiewiórkami.

 

2

Mój Pies Ma(8)

 

W celu adopcji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z pracownikami lub wolontariuszami danego schroniska lub fundacji. Od nich można uzyskać najwięcej informacji o wybranym przez siebie zwierzaku i dowiedzieć się, jak wygląda procedura adopcyjna krok po kroku.

 

Mój Pies Ma(7)

 

Popularna wśród fundacji „adopcja wirtualna” polega na tym, że każdego miesiąca wpłaca się tę samą kwotę na utrzymanie wybranego przez siebie zwierzaka. W ramach dlaSchroniska.pl już teraz także można pomagać konkretnym czworonogom. Niedługo planujemy też wprowadzenie mechanizmu, który pozwoli wspierać dane schronisko poprzez opłaty cykliczne. System co miesiąc będzie realizował płatność na określoną kwotę na zasadach stałego przelewu. O szczegółach będziemy informować na stronie internetowej i fanpage’u naszej akcji (https://www.facebook.com/DlaSchroniska).

 

Mój Pies Ma(12)

 

dlaSchroniska.pl to akcja długofalowa, dzięki czemu wszystkie schroniska i fundacje biorące w niej udział otrzymują dostawy zakupionych przez internautów produktów w każdym miesiącu. Pomagać można cały czas, do czego gorąco zachęcamy. Nie da się ukryć, że zwierzaków w schroniskach przybywa, a co za tym idzie – zwiększa się ich zapotrzebowanie. Przez cały rok niezbędna jest karma i żwirek, ale także akcesoria takie jak smycze, szczotki czy kuwety. Niezbędne są również środki czystości czy preparaty biobójcze.

 

W ramach dlaSchroniska.pl organizujemy też sezonowe akcje specjalne, takie jak „Smycz dla psiaka”, która miała swój finał na początku sierpnia. Jej efekty przerosły nasze oczekiwania, bo dla psiaków zebraliśmy ponad 1200 smyczy i obroży, dlatego już planujemy drugą edycję, a także kolejne specjalne projekty. Bardzo liczymy na to, że internauci równie entuzjastycznie się w nie włączą. :)

 

Mój Pies Ma(13)

 

Kto do tej pory włączył się w akcję?

dlas

A także znane osobistości takie jak : Marta Wierzbicka, Barbara Kurdej-Szatan, Honorata „Honey” Skarbek, Novika, Karolina – Charlizemystery.com, Klaudia Halejcio, Ewa Wojciechowska, Ania Rusowicz, Maja Hyży, Tomasz Szczęsny czy Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

 

1

 

Prawda, że proste i fajne? To do dzieła ludzie! Pomagać zawsze warto!

Z naszej strony na bieżąco będziemy Was informować, które z niepełnosprawnych zwierzaków, potrzebuje Waszego wsparcia.

Niebawem, pojawi się także do kupienia kalendarz ze zdjęciami naszego autorstwa (psiaków pod opieką Fundacji Azylu pod Psim Aniołem oraz schroniska na Paluchu).

To jak? Dołączycie do nas? :)

DCIM100GOPROG0209462.

DCIM100GOPROG0209462.

 

3 thoughts on “Dla schroniska”

 1. Zosia pisze:

  O kurde, to ja omijam to „dla schroniska” szerokim łukiem, wolę inne formy pomocy – jakoś to mi się wydaje wielką akcją promocyjną sklepu zoologicznego, który zdaje się ma wyłączność na sprzedaż tych produktów, a przynajmniej takie wrażenie to sprawiało jakiś czas temu. Ale super, że jest taki fejm w sieci i wiele osób odziewa się w te tshirty promocyjne – faktycznie zwierzaki skorzystają :)

  1. Futra Specjalnej Troski pisze:

   Akurat te sklepy zadeklarowały się, że pomogą i będą wysyłać bezpłatnie i bezpośrednio :) Im więcej osób się przyłączy- w tym sklepów- tym lepiej :)

 2. Musk i Amper pisze:

  Właśnie o to chodziło!
  Jest przejrzyście, prosto, logicznie – wszystko z łatwością da się ogarnąć.
  Zwierzak -klik-> widzę czego potrzebuje i ile to kosztuje -klik-> wybieram co mnie stać i co chcę dziś dać małemu -klik-> zamawiam, płace, gotowe!
  5 minut i sam człowiek czuje się uskrzydlony, a co dopiero psiak!
  Idealnie zorganizowana platforma.
  Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *