Strona główna / Bez kategorii / Do wszystkich wodnych przy

Do wszystkich wodnych przy

Reklama; kurs włoskiego Bydgoszcz

„Nie wiem jak wy, atoli ego nie czuję się komfortowo, wchodząc poniżej prysznic w wejściu na dziedzina biwaku śmierci” – wpisałby na jednym z portali społecznościowych rabin Rafi Ostroff a wtrąciłby zdjęcia kurtyn Auschwitz. „To nie my je postawilibyśmy”- odpowiada Muzeum.
Sprawa kurtyn wodnych przy Auschwitz wzbudziła kontrowersje już w zeszłym roku. Wtedy zamontowano je na zlecenie Muzeum i miały schładzać zwierzających w toku fali upałów.

– Byłem zszokowany. To było jak cios w żołądek – mówił wtedy w pogawędce z portalem ynetnews.com Meyer Bolka, podróżny spośród Izraela, któremu kurtyny wodne skojarzyły się spośród niemieckimi komorami nielotnymi.
„Nie czuję się komfortowo”

Muzeum kwestionowało, by uzasadnione było kojarzenie wodnych kurtyn z „natryskami”, których Niemcy szaleliby aż do zabijania penitencjariuszy obozu. „Ciężko nam to oceniać, skoro „fałszywe prysznice” instalowane w niektórych komorach gazowych nie dotychczasowy używane, by dostarczać do nich Cyklon B. Gaz był wpuszczany aż do pomieszczeń inaczej, dzięki przestrzały w suficie i granicach” – napisano w oświadczeniu.

Chwilowo jednak sprawa wraca. Na jednym z portali społecznościowych rabin Rafi Ostroff opublikował zdjęcie kurtyn wodnych a skreśliłby, że te odkrywają się przy wejściu na parking przy Muzeum. „Nie znam podczas gdy wy, ale ego nie zgaduję się komfortowo wchodząc pod prysznic w wejściu na sfera obozu śmierci”.

„Na pewno mieli dobre zamiary, w związku z upałami, jednak co z wrażliwością. Jednakowoż nabieram? Czy wyobrażam sobie absencja wrażliwości na awanturę Hebrajczyków ze strony dyrekcji Muzeum?” – uzupełniłby.

Wpis rabina zelektryzował obcojęzycznego czwarta władza. O sprawie napisały m.in. Jewish Telegraphic Agency, The Times of Isreal oraz brytyjski The Independent. „Kontrowersyjne kurtyny wróciły”, „Kurtyny zamontowane dla łazików w sąsiedztwu Auschwitz skrytykowane” – brzmią nagłówki.

At Auschwitz-Birkenau, controversial sprinklers again make an appearance https://t.co/CzbsHuMyph

— JTA Jewish news (@JTAnews) 7 sierpnia 2016

Gry wulgarne bez…
studiujże nadal »
Do sprawy zwróciłby się też Jonny Daniels, założyciel fundacji „From the Depths” upamiętniającej Holocaust stwierdził, że instalacja kurtyn po kontrowersjach, jakie wzbudziły w roku ubiegłym, było „niemądrym”.

„Mogli po prostu postawić fontannę” – stwierdziłby w rozmowie spośród JTA. „Jeśli istnieje jedno położenie, gdzie zasoby ludzkie będą ekstremalnie korni to to, gdzie odwiedzający przychodzą opłakiwać swoich zmarłych i reflektują znaleźć winę i złość” – stwierdził.
„Kurtyny nie zostały zamontowane za pomocą ”

Muzeum Auschwitz odniosło się na swoim Twitterze. – „Kurtyny nie zostały zamontowane za sprawą Muzeum oraz nie zostały zamontowane na terenie Muzeum” – czytamy we wpisie.

Rzecznik Muzeum Bartosz Bartyzel podniósłby, że ze motywu na zjawisko, iż kurtyny nie chwyciłyby ustawione przez Muzeum, nie będą komentować idei. Dodał też, że rzeczywistego istnieje ich stołek z ubiegłego roku.

Na Twitterze Muzeum czytamy, iż parking jest zarządzany przez miejscowe władze. Czekamy na notka oświęcimskiego magistratu w tej sprawie.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …