Strona główna / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jeszcze lepsza infrastruktura i uzupełniająca się jakość bycia zatem wszystko sprawia, że instytucji tak łatwo tworzą własne biura w Stolicy. W przeciągu najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie drinkiem z trzech najszybciej podejmujących się rynków w bliskiej codzienni Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł teraz w fazę dojrzałą, a głównym elementem jego dalszego wzrostu jest napływ firm z rynku usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najkrótszych latach podaż ustabilizuje się na okresie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w siedzibie wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na wzrostu rynku zyskują przede wszystkim mieszkańcy. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że potrzebują oni coraz silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w sukcesu najlepszych powierzchni biurowych w Głównym Obszarze Biznesu wynoszą od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, a w sukcesu biur mieszczących się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą rywalizować ze sobą tylko i wyłącznie ceną. Aby przekonać do siebie najemców, różnicują nasze możliwości i planują klientom pakiety zachęt, zwłaszcza jeżeli należy o budynki uważające się właśnie w kolejce budowy.

O admin

Sprawdź także

W ruchu zeszłego roku dano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W toku ubiegłego roku oddano do celu ponad 80 tys. …