Strona główna / Bez kategorii / Dołączyła, iż nader

Dołączyła, iż nader

Tu nie chodzi o prezesa Trybunału Ustrojowego, tylko o sceptycyzm i niestabilność. Istnieje nadzwyczaj duża obawa przed inwestowaniem w Polsce – ogłosiła we „Wschodzisz i wiesz” w TVN24 posłanka PO Agnieszka Pomaska. Skomentowała w ten badania operowania ministra rozroście Mateusza Morawieckiego dotyczące zagranicznych inwestorów i sytuacji naokoło Trybunału Konstytucyjnego.
Wicepremier i minister rozrostu Mateusz Morawiecki, kto wybiera się do Londynu, by przyciągnąć nad Wisłę zagranicznych inwestorów, zakomunikowałby, że nie pytają oni o to, co dzieje się wokół Trybunału Konstytucyjnego. Na to w komunikatach zwracała uwagę agencja ratingowa Moody’s.

Zdaniem Morawieckiego „w ciągu paru łysków wraz z odejściem szefa TK ów komplikacja absolutnie uniknie”. Dodał również, że nie przejmuje się komunikatem agencji ratingowej.

Do tych słów odnieśli się Agnieszka Pomaska (PO) a Jakub Kulesza (Kukiz’15). Poseł Kukiz’15 rzekłby, że owo scenariusz życzeniowy.

Posłanka PO obawia się, że spór o TK nie zakończy się wespół z odejściem prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.

– Najwyższy szef rządu Morawiecki – mam węch – albo nie dosłyszał, albo przemija się z prawdziwością. Bo inwestorzy zagraniczni są bardzo zaniepokojeni pozycją w Polsce. Tu nie chodzi o prezesa Rzeplińskiego, tylko o niepewność i niestabilność – ogłosiła.

jest dzisiaj bardzo znacząca zgroza przed inwestowaniem w Polsce. – Owo nie jest jeszcze coś, co można zmierzyć, bo jest to trudne do zmierzenia dzisiaj. Z niepokojem ujawnianym przez polityków, ale też zagranicznych przedsiębiorców, spotykam się niestety często. Mam nadzieję, że to nie jest lekceważenie ze okolica premiera Morawieckiego nierzeczonego dylematu, ponieważ konsekwencje dla polskiej gospodarki mogą być bardzo obowiązkowego – zaznaczyła Pomaska.

– Każde…
studiujże dalej »
Dodała, że niepokojące jest pogarda komunikatów agencji ratingowych. – To jest trochę takie kładzenie się ponad wszystkimi i myślenie, że niecnotliwym wypowiedzeniem natomiast paroma mottami wolno uczynić, iż polska system ekonomiczny będzie otwierałaby się lepiej. Otóż nie. Polskiej gospodarce potrzeba stabilizacji politycznej a ranga PiS-u Polskę destabilizuje – podkreśliła.
„Scenariusz życzeniowy”

Wysłannik Kukiz’15 Jakub Kulesza powiedział, iż opinia iż, spór o TK zakończy się społem z odejściem prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, to scenariusz życzeniowy.

– Tak naprawdę problem z Trybunałem Konstytucyjnym nie jest plackiem personalnym, owszem ustrojowym. Mamy błędy w konstytucji, mamy luki, które są stosowane – raz z jednej strony przez sędziów Sądu Konstytucyjnego, z wtórej okolica przez Prawo i Sprawiedliwość – dodał.

Przypomniał, że chodzi o możliwość ograniczania publikacji orzeczeń TK przez stopień. – Ale wręcz natomiast jedynie zmiana ustawy konstytutywnej może unieważnić ten problem – zaznaczył.

– Rodzicielki obawy, że wszystkim ugrupowaniom poza Kukiz’15 podlega na tym, by ten spór egzystował, ponieważ jego osoba odwraca notkę istotnie znacznych rzeczy w kraju – ocenił Kulesza.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …