Strona główna / Moda / Dopasowanie koszuli do składu nie jest swobodne.

Dopasowanie koszuli do składu nie jest swobodne.

Dopasowanie koszuli do zbioru nie jest poprawne. Gdyby nie jesteśmy wytrwali, który wynik chcemy pozyskać tak dać na wspaniałą białą koszulę, która znacznie na nas jest. Mówimy, jak dobrać koszulę do kompletu.

Zacznijmy od aktualnego, kiedy powinna na nas stać koszula. Jeżeli zapniemy ją pod samą szyję, kołnierzyk nie powinien dochodzić do znanej szyi. Idealna koszula wtedy taka, w jakiej po zapięciu kołnierzyka posiadamy szansa wsunąć jeszcze dwa palce pomiędzy kołnierzyk, i szyję. Jeżeli kołnierzyk jest nadmiernie duży, gdy połączymy na nim krawat rozpocznie się nieestetycznie zwijać. 

Lepiej wybierać koszule, jakie są taliowane – posiadają dwie zaszewki na plecach. Wtedy koszula będzie na nas dużo gościła i optycznie nas wyszczupli. Podczas kupna koszuli nie możemy zapominać te o dość długości rękawów. Odpowiedniej, więc takiej, żeby 1 cm zawsze wystawał spod rękawa marynarki. W sezonie ruchu rękami stosunek długości mankietu koszuli do mankietu marynarki musi bywać taki sam! Zatem lepiej wybierać koszule, które są dość wąskie w nadgarstku. Nie zdobywajmy nigdy koszul bez wzięcia ze sobą marynarki od garnituru. Wtedy akurat krój marynarki stanowi o aktualnym, jaką koszulę jesteśmy wybrać. Jeżeli np. marynarka zajmuje jasne pachy, następnie należy dobrać koszulę z łatwym „nadmiarem” rękawa. 

Jeżeli uważamy marynarkę w paski koszula powinna żyć względnie bez wzoru, lub z – skoro ma ten tenże schemat wtedy potrzebuje on różnić się skalą. Np. szerokie paski w znacznych dystansach na marynarce – cieniutkie paski, przy siebie na koszuli. Jeżeli marynarka jest w kratkę, wtedy koszula prawdopodobnie korzystać paski właśnie w przeciwieństwie do poprzedniej kombinacji: wzory wymagają istnień obecnej indywidualnej skali.

Bezpiecznymi kolorami koszul są: biały (w ustawieniu z prostym garniturem przypisuje się idealnie na wieczorne i chłodne spotkania), wszystkie odcienie niebieskiego (oprócz jaskrawego błękitu i szafirowego), prążki na koszuli mogą istnieć biało-niebieskie lub biało-różowe w współczesnym incydencie. Pamiętajmy, iż ciężko niemodnym i nieklasycznym wzorem koszul jest kratka!

Jeśli jesteśmy zły garnitur nie wybierajmy czarnej koszuli. Wybór ostatni istnieje tradycyjny i niedrogi. W sukcesu marynarki matowej możemy pozwolić sobie na połyskująca koszulę. I odwrotnie.

O admin

Sprawdź także

Jak wyjść z opresji podatkowych

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …