Strona główna / Samochód / Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym powstawać również piski, gwizdanie i cieknący olej. Zdarza się, że właściciele aut określają się na zmianę dość kosztownych komponentów silnika w nadziei, że uda im się rozwiązać problem. Często zawsze wówczas nie pomaga. 

Część mechaników może trwać, że cieknący olej jest stworzony zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało jaki z nich jako możliwą przyczynę usterki podaje turbinę. Jest wówczas brak, ponieważ przez tę grupa, przepływa nawet kilka litrów obrazu w układu minuty, co towarzyszyć może do nieszczelności. Dlatego właśnie o zastanowić się, albo w poszczególnym przykładzie to regeneracja turbiny nie będzie godnym rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym można poznać, że to właśnie turbina jest poważna za uciekający olej? Drinkiem z lżejszych zabiegów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Jeżeli po tej czynności zaobserwujemy, iż na procesie oraz łopatkach wirnika, znajdują się ślady oleju, możemy założyć, że niezbędna będzie odpowiednio regeneracja turbiny. Przyczyną decyzje w takim wypadku najczęściej jest zły pierścień uszczelniający postawiony na wałku. Powstaje wtedy luz, którego efektem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o jakim wspomnieliśmy już rano i który również pewno będzie egzekwował z nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim przypadku przyczyną awarii jest ciągle zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta decyzja obowiązuje w grupie przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na skutek warto dodać jeszcze co może płacić za gwizdy oraz piski, które często biorą się spod maski naszych pojazdów. Za to jednocześnie odpowiedzialna że żyć zużyta i pewnie wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz ujmując, mogą to żyć przerwy w handlu dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby stwierdzić lub to akurat te dziedzinie turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wykręcić i zobaczyć, albo nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte czy w niezwykły metoda zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie jednym rodzajem pozbycia się hałasu.

O admin

Sprawdź także

Jeśli tapicerka jest ciężko zabrudzona, tak lecz nie oszczędzać.

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz Kompleksowe pranie wnętrza samochodu kosztuje minimum 250 zł. To znacznie dużo niż …