Strona główna / Edukacja / Edukacja, oczywiście jak dużo różnych punktów swego mieszkania, cały czas ewoluuje

Edukacja, oczywiście jak dużo różnych punktów swego mieszkania, cały czas ewoluuje

Edukacja, oczywiście jak dużo pozostałych punktów swego działania, cały czas ewoluuje. Coraz dużo uwagi bierze się uczniom, wymieniają się programy nauczania, sztywne zasady stają się elastyczne. Problem liczy na tym, iż te odmiany nie dotyczą polskich szkół, chyba że są to instytucje alternatywne. I tutaj przecież chodzi o rozwój swoich dzieci oraz przyszłość jaką przed sobą są. Dlatego warto dbać o kilku elementach, które koniecznie powinny stać przemienione w własnej edukacji.

Nie prace domowe, a działalność na lekcjach. Temat zadań domowych często pojawia się w debatach na materiał polskiego szkolnictwa. Oczywiście dania w niniejszej myśli są podzielone. Część rodziców oraz nauczycieli uważa, że dzięki tej pracy dzieci tworzą w sobie poczucie obowiązku. Jednak wartość zadawanych praktyk jest delikatna. Niestety są to ćwiczenia kreatywne, a właściwie odtwórcze, które dodatkowo zabierają najmłodszym czas, jaki potrafiły spędzić z najbliższymi.

System ocen. Według reformy edukacyjnej na wszystkim etapie nauki zapewne być wykorzystywana ocena opisowa. Nauczyciele jednak rzadko czerpią z tej szanse. Dlaczego? Może dlatego, że musiało więc od nich nic pracy. A system sztywnych ocen krzywdzi dzieci także z najmłodszych lat zachęca ich do niezdrowej rywalizacji, jednocześnie pokazując, kto jest delikatniejszy, a kto gorszy. Oceny opisowe tłumaczyłyby, co spowodowały źle, i nie tylko mówiły, że coś źle zrobiły.

Szkoła zamiast wojska. Kultura osobista, zachowanie zasad współżycia publicznego i bezpieczeństwo, to fakty niezbędne wszędzie nie chociaż w szkole. Na tym niemniej powinny się zakończyć reguły wprowadzane na dzieci. Jest zawsze inaczej. W pozycjach edukacyjnych często występuje wojskowa dyscyplina. Uczniowie nie są szansie beztroskiego śmiechu, głośnej rozmowy czy zaczynania się w twórz bardziej intensywny niż powolny chód. A przecież potrzebują wyrażenia swojej ekspresji i osobie. Nie budują tego a, bo się boją kar.

Polskie szkolnictwo jest przed sobą długą drogę. Ewolucja nie jest tu najszybciej. Oczywiście są placówki alternatywne, lecz nie traktuje ich aż tyle, a czasami rodziców po prostu na nie nie stać. A tak istotne jest, aby rewolucja nastąpiła też w tradycyjnej edukacji.

O admin

Sprawdź także

Która czapka będzie odpowiednia na narty lub snowboard?

Zimowy wypad na spadek uzależnia się z potężną ilością atrakcje oraz uśmiechu. Nie potrafi kojarzyć …