Strona główna / Bez kategorii / Elementarna wiedza na temat treningu ciała

Elementarna wiedza na temat treningu ciała

siłowna Przeciążanie mięśni oraz stały ich wzrost. Celem każdego treningu modnego i siłowego jest przeciążanie mięśnia. Wynikiem jest uczynienie tegoż w mało seriach: 9-16 dla wielkich grupie mięśniowych oraz 3-12 dla małych partii. Nie więcej, gdyż powodowanie większej dawce powtórzeń może doprowadzić do spalania mięśni. Oznaką dobrze przygotowanego ćwiczenia stanowi obecne, że w późnych (przedostatnia i ostatnia) seriach, następuje załamanie mięśni. Najprostszą tego wskazówką jest po prostu niemożność wykonania następnego powtórzenia. Jak w wszystkim ćwiczeniu zmęczyliśmy mięsień maksymalnie, możemy prowadzić o odpowiednim treningu. Niestety, aby nasze mięśnie zawsze się rozwijały, nie wystarczy za wszelkim razem próbować tych tychże ćwiczeń, musimy stale podnosić poprzeczkę, by nasza masa mięśniowa stale dopasowywała się do coraz wyższego poziomu trudności. Niezbędne istnieje w obecnym punkcie zwiększanie intensywności treningu poprzez: zwiększanie ciężaru, zmniejszanie przerw pomiędzy seriami (lub ćwiczeniami) lub zwiększanie ilości powtórzeń w części. Absolutnie nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek zmian jednocześnie, nawet nie jest ostatnie polecane. Ja polecam prowadzić zeszyt, w jakim dajemy wszystko, co wyglądamy na treningu, tzn. jakie ćwiczenia wykonujemy, z którym ciężarem, ile powtórzeń oraz jakie mamy przerwy pomiędzy seriami. W wszelkim następnym treningu staramy się wykonać o jedno powtórzenie więcej (niekoniecznie we wszelkich seriach, ale np. w przedostatniej i tej), powtarzamy tę praca na jakimkolwiek nowym treningu (więc co tydzień, zakładając, że ćwiczymy każdą partię raz w tygodniu). Kiedy ilość powtórzeń będzie o 2-3 powtórzenia większa niż w pierwszym treningu, zwiększamy ciężar tak, aby znów wykonywać założoną ilość powtórzeń a tak bardzo. Można równie dobrze bezpośrednio zwiększać ciężar, lecz w późniejszym okresie ćwiczeń taki przeskok będzie wysoce trudniejszy.
Bicepsy są bardzo cienkie i wykorzystują około jednej trzeciej powierzchni całego ramienia. Ciągle pracują, kiedy wykonujesz każdy rodzaj podciągania. Zatem nie jest istotna liczba serii w ich uczeniu. Jeżeli postanowisz się robić niewiele serii, pamiętaj, że najważniejsze stanowi mocno dokładne wykonywanie każdego powtórzenia – od startu do kraju. Druga tajemnica, to pytanie pracy nadgarstka. Zbyt wiele ruchów nadgarstka podczas uginania obciąża Twoje przedramiona, które niepotrzebnie przemęczasz, zanim jeszcze bicepsy zaczną naprawdę pracować. Najlepsze ćwiczenia na ostatnie mięśnie dają ich duże napięcie przy dużym wysiłki. Poniżej zalecamy trzy takie ćwiczenia, a z razu radzimy Ci liczyć to jedyne dopiero to, gdy zauważysz, że treningi zaczynają przynosić efekty. Przy wszystkim z nich sposobem do zysku jest tworzenie pełnych serii, z idealnego do tego powtórzenia.
Rozpoczynamy od uginania ze sztangą. Nie zakładaj od za dużych ciężarów, bo masz do zastosowania trzy pełne serie. Różnicę w praktyki bicepsów doświadczysz w trakcie wykonywania nowej a trzeciej. Ciężkim i dużym chwytem złap za gryf sztangi. Ramiona powinny stanowić nieco ugięte i przyłożone do końców. Stopy rozstawione na szerokość ramion. Korpus wyprostowany, tak żebym wiązał z niską częścią pleców naturalny, wspomagający łuk. Nogi lekko ugięte w kolanach, co pozwoli na zablokowanie kręgosłupa tak, iż nie będziesz się mógł wyginać i wykorzystywać. Teraz jesteś gotowy do ataku. Naprzód ! Wystartuj uginając ręce w kierunku klatki. Pamiętaj, że łokcie winnym być unieruchomione przy bokach. Kiedy sztanga istnieje szybko pod brodą, dociśnij trochę, przecież nie utrzymuj się nawet na sekundę. Natychmiast zacznij opuszczanie. A właśnie powtarzaj.
Chociaż uginania ze sztangą, to ćwiczenie najbardziej znane wśród kulturystów, inne i pozwalają Ciż ofertę trenowania bicepsów plus owo w typowy dla tych mięśni sposób. Drinkom z tańszych szkoleń są uginania ze sztangielkami w pozycji stojącej. Wydają Ciż okazja swobodnego trenowania bicepsów bez zablokowanej postawy, którą potrzebujesz przyznać przy uginaniach ze sztangą. Przyjmujesz sytuację jak w poprzednim ćwiczeniu, natomiast w wszystkiej ręce trzymasz teraz sztangielkę. Ramiona są lekko ugięte. Teraz podnoś jedno ramię do szerokiego ugięcia, dociśnij i powoli opuszczaj. Gdy zbliżasz się do lektury wyjściowej – to jedno zacznij z kolejnym ramieniem. Podstawą przygotowywania jest stałe napięcie mięśni oraz wada przerw pomiędzy uginaniami. Łokcie cały okres powinny dochodzić do boków.
Uginania opartych ramion mogą być wytwarzane na mnóstwo sposobów. Możesz do nich przyjmować sztangi, sztangielek czy atlasu. Kluczowym aspektem tego zajęcia jest wsparcie na czymś ramienia, co daje, że szybko jest trenować bicepsy. Powiedzmy, że ćwiczenie wykonamy na atlasie. Musisz się upewnić, że łokcie są stabilnie oparte na ławeczce i podobne do przyrządu. Stopy płasko przylegają do ziemi, nie odrywasz ich w trakcie ćwiczenia. Wykonuj ruch z doświadczeniem, że Twoje bicepsy cały czas stawiają opór. Uginania opartych ramion są doskonałe i dlatego bo pomagają Ci przećwiczyć bicepsy, aż do ich zmęczenia. W niniejszym planu obniżaj stopniowo obciążenie na atlasie i kontynuuj serie. Po jakiejś serii, natychmiast zmniejsz obciążenie i szkól dalej. Skończ się jednak na zły ból!

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …