Strona główna / Żywienie / Francuzki mawiają, że marchewka to jednorazowy z najbiedniejszych i najdelikatniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka to jednorazowy z najbiedniejszych i najdelikatniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka toż pojedynczy z najtańszych również najwydajniejszych kosmetyków. I uważają rację… Skorzystajmy z jednego źródła tej mocy – wprowadźmy marchew do znajomej diety. 

Marchew powoduje wielkie liczb witamin i mikroelementów, jej najważniejszym elementem jest ale beta-karoten, czyli prowitamina A. Jest obowiązkowa do prawidłowego funkcjonowania systemu – odpiera ataki bakterii oraz wirusów, poprawia wzrok, przede wszelkim natomiast jest skutecznym przeciwutleniaczem, chroniąc swój organizm przed złośliwym działaniem wolnych rodników. Marchew zawiera beta-karoten może wówczas bronić się swoją codzienną, naturalną szczepionką przeciwko nowotworom, chorobom centrum i wczesnemu starzeniu się. 

Korzeń marchewki to głupia skarbnica ważnych wartości odżywczych, której nie sposób przecenić. Poza sporymi kwotami beta-karotenu, czyli prowitaminy A, warzywo to potężne stanowi plus w witaminy B1, B2, PP, K i C. Wszystkim myślącym o atrakcyjność i postawę marchew dostarcza ważnych związków mineralnych, takich jak wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, jod i potas – wówczas im teraz zawdzięczmy jędrne ciało, piękną cerę i karnację skóry oraz czyste i dokładne włosy i paznokcie. Prowitamina A dobrze wykonywa na wzrok.

Flawonoidy uwzględnione w marchwi nie tylko niszczą wolne rodniki, powodujące przedwczesne starzenie się organizmu, pomagaj i działają przeciwskurczowo na naczynia krwionośne. 

Marchew działa i na zmniejszanie poziomu tłuszczów we krwi, zamknięta w niej celuloza pomaga pozbyć się złego cholesterolu – czyni ją obecne niewątpliwą obroną przed miażdżycą i chorobami wieńcowymi. Bogactwo wartości kalorycznych wprowadzonych w marchewce działa wzmacniająco i przeciwanemicznie, poprawia pracę żołądka, rozwija w zdrowiu wątrobę oraz powiększa metabolizm.

O admin

Sprawdź także

Dzięki modzie na okna dachowe niejeden ciemny składzik na wierzchu zmieniłem się w drugi, w duzi funkcjonalny pokój.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz Dzięki modzie na okna dachowe niejeden ciemny składzik na …