Strona główna / Technologia / Jak dotrzymać kroku dzisiejszemu światu i albo obecne jest w zespole możliwe?

Jak dotrzymać kroku dzisiejszemu światu i albo obecne jest w zespole możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy o być obecnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu i albo więc istnieje w zespole możliwe? Co nam służą technologiczne zmiany i dlaczego nie tylko starsi, a również całkiem młodzi mężczyźni często mają poczucie, że nie nadążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które dodatkowo dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność intelektualną w dojrzalszym wieku. Dlaczego więc część z nas przypomina toż niezwykle niechętnie?

Każda odmiana to trud dla naszego umysłu, który instynktownie sięga do zminimalizowania wydatkowanej energii. Więc najbardziej cenimy to, co znamy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego działania w odróżnienie ich wartości. W dodatku chcą z nas nie tylko podczas zakupów, tylko także stosowania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania decyzji to dodatkowy wysiłek dla mózgu. Jeśli nie jesteśmy pasjonatami w danej branży, najczęściej brakuje nam na obecne czasu albo zazwyczaj w świecie nam się nie chce.

Dużo kobiet odrzuca nowe metody z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową jednostkę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To wewnętrzny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i wiedz z obawy, że ominie nas coś ważnego lub przegapimy dobrą okazję. Jeszcze dobrze ludzi przekazuje sobie rzecz z zagrożeń idących z zajmowania swoich możliwościach, łączenia ich a handlowania nimi. Przybywa osób na swoje życzenie wylogowanych z stałej obecności w budowy.

Nowoczesne metody to jednocześnie inne drodze w przestrzeni ekonomii i rynku pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które przyjmowały ich stanowisk pracy. Teraz ten lęk traktuje nie tylko robotów mogących zmienić pracowników, tylko także kolejnego podejścia do starych dóbr i usług. W momentach sharing economy działalność takich instytucji jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dostępowi do budów, rodzi obawy, a nawet akty agresji.

O admin

Sprawdź także

Nexus 6 wkracza na rynek

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …