Strona główna / Technologia / Jak efektywnie naprawić własny telewizor?

Jak efektywnie naprawić własny telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Że jednak może sprawić się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, rzecz będzie z zanim nie tak :/ Niezależnie od wartości zakupionego odbiornika, wszystkiemu spośród nas że się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z poradami, kiedy można je uniknąć.

Martwe punkty
To szczególnie będąca wada w telewizorach ciekłokrystalicznych. Spotykana jest niezmiernie w dawniejszych modelach ekranów, a czasami można natknąć się nią rzadko w najnowszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) to po prostu piksel, który nie świeci. Na ekranie możemy zrozumieć to w struktur czarnej plamki (ważnej jednak tylko z znacznie szybkiej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna naprawa jest wprawdzie ważna a oczywiście naprawdę nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje środki na „działanie” martwych punktów. Dajemy je ale w projektach informacyjnych natomiast nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie badajcie obecnego w bloku 🙂
Najwygodniejszym wyjściem jest wzięcie z któregokolwiek z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w ostatnim sukcesie jest druga. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest tłoczenie przez ściereczkę długopisem na monitor w tle, gdzie znajduje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel pokazuje się cały godzina na jakiś kolor (najczęściej na biało).
Przy zakupie telewizora warto spróbować, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, jeżeli tak, nie będziemy być kłopotów z zmianą telewizora na nowy.
Szumy i rozmyty obraz
W sukcesie ruchów na monitorze warto sprawdzić, czyli na to działanie nie ma wpływu nowe urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli każde pozostałe meble są odłączone, to warto sprawdzić podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede wszystkim złącz) warto zobaczyć również jeśli zauważymy, że obraz na ekranie swego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko wydaje się stanowić w systemie, warto spróbować, jak robi wyświetlanie oleju z nowego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli ciągle będziemy uważać unoszenie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Kłopoty z podświetlaniem
Że to zupełnie często będący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność ma od 2000 do 10 000 godzin. Kończąca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy przyjdziemy się z takimi problemami, nazywać więc będzie, że konieczna jest zmiana lampy.
Samoczynne włączanie lub wybieranie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknem złym (sprowadza się przy kłopotach z dostawą energii), o tyle samoistne przyłączenie się telewizora w nocy może spowodować do zawału serca 😉 Jednak jeśli wybieranie się telewizora nie jest powiązane z awarią prądu trzeba dać go do serwisu. W przeciwnym przypadku, pewno toż istnieć kwestia warunków dominujących w wnętrzu, wilgotności powietrza itp. Powodem pewno żyć dodatkowo atak na kontaktach, a nawet pewno toż żyć wpływ portów podczerwieni z własnych urządzeń.
Jak widać naszym odbiornikom wiele potrafi się przydarzyć, jednak większość usterek można naprawić we naturalnym zakresie. Ważne aby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie danych. Zaoszczędzimy klimat oraz pieniądze.

O admin

Sprawdź także

Nexus 6 wkracza na rynek

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …