Strona główna / Bez kategorii / Jak fortecą pismacy skonałby

Jak fortecą pismacy skonałby

W czasu 87 lat wykitował w Polsce Abraham „Abe” Goldberg, w największym stopniu poszukiwany dłużnik Australii – podał dziennik „Sydney Morning Herald”. W 1990 roku zawaliło się jego imperium tekstylne, po którym zostało 1,3 miliarda baksów długów. On już sam niemniej zniknął tudzież odnalazł się dopiero wiele lat potem w Polsce.

, mężczyzna w lipcu. Miał po se zostawić 728 milionów dolców legacie, w tym między innymi „wysokiego portfolio” posesji w Warszawie. Według „SMH” wierzyciele aferzysty nie osiągniętą ani grosza.

W finalizowanych w…
czytaj dalej »
– Przeciwnie pogłębiając irytacja, nekrologi charakteryzowały go jako „wyróżniającego się darczyńcę”, ze motywu na rozległe datki finansowe na temat kilku żydowskich organizacji działających w Polsce – piszą Australijczycy. Mają prawdopodobnie na myśli wspomnienie umieszczone na paginy muzeum „Polin”, gdzie w ogóle pominięto kwestię niesolidnych długów niesztywnego.
Nie udało się sprawić do ekstradycji

Golderg miał podwójne obywatelstwo Australii i Polski, w jakiej się urodził w 1928 roku w rodzinie żydowskiej. Po walce wraz z rodzicielami wyemigrował na Antypody. Tam udało mu się sklecić imperium biznesowe. Otrzymałby łańcuch firm, głównie tekstylnych. Pod koniec lat 80. był czwarty na liście najbogatszych Australijczyków.

Jego imperium pozostało jednak mocno poderwane przez bankructwo na giełdzie w 1987 roku i w 1990 roku zawaliło się. Właściciela nie było w tej chwili niemniej jednak w Australii. Okazało się, że nie ma też olbrzymich sum pieniędzy, wnoszonych z firm Goldberga za granicę. Rozciągły wynosiły 1,3 miliarda dolarów.

Australijskie władze zakablowałyby ukaz przyskrzynienia upadłego biznesmena, ale odnaleziono go wówczas w 2005 roku. Redakcyjnego badanie wykazało, że powrócił do Polski, gdzie kutwy bez nerwów, nawet specjalnie się nie kryjąc. Dzięki sąsiedniego 11 lat australijskim władzom nie udało się jednak doprowadzić do jego ekstradycji.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …