Strona główna / Dom / Jak niewiele odnowić pokój?

Jak niewiele odnowić pokój?

Reklama: Rolety dzień noc Bydgoszcz

Jak tanio odnowić pokój?

Zapłaty za malowanie ścian i sufitów są zróżnicowane, w funkcji z świata. Najczęściej fachowcy przynoszą w polemice z kontrahentem koszt pomalowania jednego metra kw., ale bywa te, że patrzą „na oko” powierzchnię ścian oraz sufitu i zapraszają cenę za pokój. Cena 1 m kw. waha się od 4 zł do 7 zł, co nazywa, iż zbyt pokój o pow. 15 m kw. (pow. ścian i sufitu – ok. 40 m kw.) dasz nie mniej niż 200 zł. Istnieje owo wartość dwukrotnego malowania, przecież bez gruntowania, skrobania starych powłok i czyszczenia ścian. Cennik za te działalności to 2–4 zł/m kw., czyli 100–200 zł za taki pokój.

Warto przekazywać sobie transakcję z ostatniego, że fachowcy, obliczając malowaną powierzchnię, nie odliczają powierzchni drzwi ani okien. Zatem, jeśli zrezygnujesz z malarza, przeżyje ciż w kasy minimum 300 zł. Tanie odnawianie ścian lokalu nie jest męczące, wtedy na może się uda. Dla bezpieczeństwa potrafisz na długotrwałą farbę położyć grunt. Opakowanie 5 l (ok. 35 zł) wystarczy na lokal o pow. do 20 m kw. Jeśli tynk wcale się trzyma, wystarczy umyć ściany. Koszt barwy i wałka to 30–60 zł.

Maluj oszczędnie

– Ustal, ile dokładnie farby wymagasz do odnowienia pokoju, aby nie zdobyć jej zbyt wiele. Oblicz najpierw, jaką wielkość mają ściany i sufit. Otrzymany wynik wydaj przez wydajność farby zwróconą na opakowaniu i powiększ przez dwa (dwukrotne malowanie).

– Przemalowując bardzo mocną przeszkodę na wprost, użyj najpierw taniej farby emulsyjnej (4 zł/l). Dopiero potem nałóż wybraną dekoracyjną emulsję.

– Nie wysyłaj resztek starej farby. By uniknąć grudki, przecedź ją przez sito lub pończochę także wykorzystaj kolejnym razem.

– Umyj bezpośrednio po malowaniu wałki i pędzle. Wysusz je, przymocuj do plastikowych worków i skupiaj w piwnicy. Przyczynią się kolejnym razem.

– Rozcieraj starannie farbę na granicy. Nie narzucaj grubej warstwy, gdyż może odpryskiwać.

O admin