Strona główna / Bez kategorii / Język polski Związek Podnoszenia Ucisków pouczyłby

Język polski Związek Podnoszenia Ucisków pouczyłby

Reklama: serwis RTV fordon

Nandrolon podaje się w zastrzykach, jest bardzo słynnym środkiem dopingującym w sporcie wyczynowym. W Rio de Janeiro wykryto go u sztangisty Tomasza Zielińskiego, którego kariera chwilowo zawisła na włosku. Zieliński nie jest pierwszym i pewnie ostatnim przedstawicielem swojej dyscypliny, jaki wpadł na aplikowaniu bieżącego sterydu.

Zieliński pojechał aż do Brazylii z nadziejami medalowymi. To as Europy. Na podium nie stanie, w sobotę nawet nie wystartuje. W jego ustroju wykryto niedozwolony środek, potrzebny wynik dała kontrola przeprowadzona tuż po przylocie do Rio de Janeiro.

, że pożądany był również rezultat badania próbki B. „Działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i polskich przepisów antydopingowych, chwyciłby on odroczony w prawach zawodnika do czasu zwieńczenia postępowania i usunięty z reprezentacji na igrzyska w Rio” – poinformował związek.
Typowy steryd – na masę

Sztangista wbiegłby na użytkowaniu nandrolonu. Jak działa? – Jak zwyczajny steroid anaboliczny – androgennie. Czyli przede wszystkim umacnia masę mięśniową, oraz w sportach siłowych to podstawa. Poprawia metabolizm, zatrzymuje trochę wody, co również jest dla układu korzystne. Ma niewątpliwie pozytywne przedsięwzięcie – tłumaczy w bryku Jerzy Smorawiński, prowadzący niekrajowej Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

– Pewno mi się owo…
czytaj potem »
Nandrolon podaje się w zastrzykach, skoro zażywany doustnie nie działa. Obudzi hamowanie głębi w stawach, dzięki czemu zażywający go atleci, zwykle uskarżający się na dolegliwości barków azali kolan, zdołają cieszyć się bezbolesnym treningiem. Nieświadomi muszą jednak wiedzieć, iż bóle wrócą po odstawieniu farmaceutyku.

Owoców ubocznych – o czym można się dowiedzieć, przeglądając wara w celu kulturystów – być może być więcej: podwyższone ciśnienie krwi, trądzik, wzrost gruczołów piersiowych, zwiększone gromadzenie tłuszczu, ubytek żądza, a nawet impotencja.
Polska sztanga go zna

Nandrolon w polskim zbieraniu ciężarów to nie nowość. Na korzystaniu tamtego rodzaju dopingu wpadali w przeszłości: dwukrotny wicemistrz olimpijski Szymon Kołecki (od początku utrzymywał, iż środek chwycił mu zaaplikowany bez jego wiedzy), jego ojczulek Sylwester, trzykrotny luminarz ziemio Marcin Dołęga czy Marzena Karpińska, którą z powodu dopingowej wpadki zaniechano z kadry na igrzyska w Londynie.

Na nandrolonie przyłapano również m.in. Linforda Christiego, swego czasu najszybszego człowieka świata, mistrza olimpijskiego z Barcelony (1992).

Tomasz Zieliński nie czuje się winny. – Chyba mi się owo drzemie, nieobecność mi słów – powiedział w poniedziałek.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …