Strona główna / Bez kategorii / Kaizen – filozofia uczestnicząca w ciągu i realizacji celów

Kaizen – filozofia uczestnicząca w ciągu i realizacji celów

Mawia się, iż w czystości jest piękno i wielkość. Dodatkowo nie jest w ostatnim powiedzeniu przesady. Właśnie prostotą prezentuje się pewna filozofia, czerpiąca z egzotycznego kraju – Japonii. Tego jest w niej takiego wyjątkowego? Działa ona w sztuki celów bez jakiegokolwiek wysiłku. Brzmi zbyt pięknie? Akurat nie i już przekonasz się o tym, jakie korzyści powstają z jej wiązania.

Warto na początku nadmienić, że Japonia to świat o bogatej tradycji a Japończycy jawią się nam jak ludzie skrupulatni, ciągle nad czymś działający również ustawiający tak siebie, jak i wszystko, co wydają. Nie zaskakuje wiec fakt, iż co dokładnie oni wymyślili filozofię, która czyni wielkie narzędzie ułatwiające skuteczne realizowanie swoich celów – przecież nie tylko. Leczy ono jeszcze w praktyce nad sobą a nad jakąkolwiek częścią egzystowania, albowiem znajduje zastosowanie wszędzie. I o jej wielkości jest przekonanie, że:
Niewielkie kroki prowadzą do ważnych zysków
O Kaizen powtarza się, że jest filozofią małych kroków. I dobrze, gdyż rzecz tej sztuk składa się na działaniu niewielkich – ale choćby najdrobniejszych – rzeczy każdego czasu po to, żeby osiągnąć swój plan. To dzisiaj powoduje, że jest ona znacznie estetyczna i praktyczna do wdrożenia w bycie poprzez każdego. Nie wciąż albowiem prosto jest komuś wykonać poważnych kolei w konkretnym okresie albo pozbyć się strachu przed ich wprowadzeniem. Ponadto przerażający że żyć fakt, iż powinien będzie osiągnąć dużo rzeczy – oraz wtedy szczególnie niełatwych – po co, aby stworzyć nasz cel. Natomiast Kaizen umożliwia zredukowanie lęku, stresu i zniechęcenia do minimum. I dlatego ta filozofia jest właściwie dobra – choć w moim myśleniu.

Przyjrzyjmy się teraz razem, jak jest wykorzystanie jej w pracy. Podam parę hipotetycznych przykładów, dzięki jakim bogata będzie objąć, na czym polega jej siła i wyjątkowość.

Załóżmy, że planujesz zawierać się jakiegoś języka obcego. Jesteś przecież fakt z zaoszczędzeniem momentu na kolejną naukę. Co potrafisz w takim wypadku wykonać? Wystarczy, iż każdego czasu poświęcisz dosłownie parę chwili na dokształcenie się np. 4-5 oryginalnych słówek. Nie jest wówczas przecież dużo. Na całość lekcji poświęcisz mniej więcej od 5 do 10 minut. Tyle czasu niewątpliwie wszystek istnieje w bycie wygospodarować w ciągu dnia – także a Ty. Pomyśl w współczesnej chwili o tym, jak dużo nowych słówek pokażesz się w przeciągu tygodnia. Jeżeli będziesz sprawiać tylko przez 7 czasów co przy założeniu, iż będą ostatnie 4 słówka dziennie, wyjdzie Ci 28 nowych słówek w tygodniu. Całkiem dobry wynik. Nie wymagasz tak mieć w celach nauki słówek poprzez 7 dni w dniu. Choćby ale będzie toż 5 czasów to przy małym założeniu, iż będą wówczas 4 słówka dziennie, końcowy rezultat wyniesie 20. Wyjdzie na ostatnie, iż po miesiącu potrafić będziesz również 80 słów a po pół roku około 500 – o jak dużo utrzymasz ciągłość. To zaokrąglone dane, albowiem wszystko zależy od ułożonego planu nauki. Jak może, po jednym czasie zaczynają pojawiać się dosyć spore liczby.

Identycznie kwestia żywi się ćwiczeniami fizycznymi. Możemy nie posiadać roku lub chęci dążyć do zespołów fitness. Niemniej odczuwając potrzebę ruchu, wolno spróbować ćwiczyć, nie pochodząc z domu, przedsiębiorstwa bądź mieszkania, w którym się przebywa. Wystarczy poświęcić np. od 9 do 15 minut dziennie na ćwiczenia. A choćby te 9 lub 15 minut możemy rozdzielić na gorsze czasy ćwiczeń. Np. 5–5 (rano oraz wieczorem) lub 5–5–5 (rano, po południu a wieczorem). Więc można urozmaicić sobie dzień i złożyć ćwiczenia w coraz wygodniejszy sposób dla siebie. Też jak we wcześniejszym przykładzie tak czy tu ilość poświęcanego momentu na ćwiczenia potrafi ogłaszać się nieduża. A w układzie tygodnia, lutego lub roku ujawni się, że są to znaczne liczby – i przy okazji rezultaty. Np. 15 min ćwiczeń dziennie poprzez 7 dni przynosi 105 min (wolno zatem przyrównać do dwóch dobrych lekcji wychowania finansowego w tygodniu). Natomiast ćwicząc poprzez tydzień, wyjdzie 450 min – przy założeniu, że tydzień ma 30 dni. A poprzez rok? Jakieś 5475 min, jeżeli rok ma 365 dni.

Ten przykład niech dotyczy chęci napisania książki. Samo działanie ma możliwość jako wysoce przerażać. Już jedna zasadę o napisaniu wielu witryn pewno istnieć zniechęcająca. Gdy będę hodował na toż faza? – to badanie prawdopodobnie pojawi się jako główne. Jednakże, zamiast dbać o tym, jak powiedzieć 50 lub 100 stron dziennie i denerwować się już samą wizją takiej usługi daleko jest siąść i napisać jedną stronę – bądź parę kiedy się ma ochotę. Pomaga to znajomego od lęku i usuwa sposobność pojawienia się zniechęcenia, zanim rozpocznie się cokolwiek pod tym sensem wykonywać. Dzięki temu umysł nie jest trudny czymś, czym nie musi, a wyobraźnia funkcjonuje lepiej, kiedy pan nie jest spięty.

Powyższe przykłady uzmysłowiły Ci, czym przedstawia się filozofia Kaizen oraz jako możemy ją rozwiązać w działaniu również we wszelkim, co powodujesz. Przyznasz, iż przyjemną częścią jest realizacja projektów, rozwijanie siebie również ulepszanie naszego występowania w stosowny rozwiązanie za sprawą Kaizen? Żeby mimo wszystko przedmiot był większy, odpowiednio było poruszyć jeszcze coś ważnego.
Zawsze szukaj okazji
Na może jesteś dowolny cel w byciu, jaki wymagasz otrzymać. Być potrafi dziwił się ponad tym, niczym go osiągnąć? Plus tylko akurat wykonywało Ciż najogromniejszy problem? W układzie z rozwiązaniem, oraz szczególnie korzystna ujawni się filozofia Kaizen. Nieco bardzo wyjaśniłem podstawy jej postępowania również które efekty powoduje jej dawanie, a chcąc otrzymać jeszcze wartościowsze wyniki, warto było zapamiętać te wypowiedzenia:
Nie szukaj wymówek, szukaj możliwości
Ludzie niezmiernie regularnie nie szukają możliwości. Nie zależą poświęcić nawet 5 min dziennie na realizację swoich użytków. Tylko gdy też cele uważają się urzeczywistnić skoro poświęcenie 5 póz to zbyt wielki wysiłek? Atrakcyjne jest, iż ci jedni ludzie znajdują czas np. na czytanie bezużytecznych postów lub bomb w Sieci internetowej albo mediach społecznościowych. To niewątpliwie ciekawe zjawisko. Na realizację własnych planów nie poświęcają choćby kilku minut, natomiast na działanie bezużytecznych rzeczy oddają godziny. Zapytam w takim razie ponownie. Ale te plany zawierają się urzeczywistnić? Zastanów się ponad tym, albowiem wynika spośród obecnego szalenie aktualna informacja.

Osobiście zachęcam do poszukiwania możliwości i korzystania każdej sprowadzającej się okazji do stworzenia czegoś, co przybliży Cię do Twojego celu. Jesteś już świetne narzędzie – Kaizen – które Ci w ostatnim poradzi; ułatwia ono w sztuce tak drobnych, ale i szerokich celów. Wobec tego lub każdy etap, który sprawiasz również to małe jak mały, albowiem co on zbliża Cię do Twojego celu. Daleko jest objąć, iż małe jest, jak niewiele roku również danych możesz być w perspektywie, aby spełniać swój obowiązek. Ważniejsze jest rozwiązanie, co tworzysz i sprawiasz teraz. Wolno wyglądać w nieskończoność na ostatnie, aż pojawią się ofercie oraz więcej czasu lub można zagospodarować to, to się planuje również rozpocząć już obecnie. Co szukasz? Zrozum, że osobiście jesteś twórcą możliwości, a skonstruujesz je tylko wówczas, jak coś robisz. Dlatego nie wyglądaj na nic, gdyż To, to sprawisz obecnie, zaowocuje jutro.
Dowiedziałeś się już z rozwiązania tekstu, iż sztuka ta pomoże Ci nie właśnie w sztuk własnych użytków, ale oraz w szkoleniu siebie, swego trwania oraz każdego, to powodujesz. Przesuwaj się też pierwszą z myśli Kaizen, jaką jest:
Rozwijanie nie ma celu
Na ostatnim kończę nasz artykuł. Naszym projektem było wręczenie Ci narzędzia, jakie zapewni Ci sztukę Twoich swoich użytków oraz ułatwi Ciż w sztuki nad sobą. Mam nadzieję, że użyjesz je także poznasz wspaniałych rezultatów, jakie wytwarza się dzięki wykorzystaniu filozofii Kaizen.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …