Strona główna / Gospodarka / Kilka dni temu Kalifornia pobiła kolejny sukces energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł

Kilka dni temu Kalifornia pobiła kolejny sukces energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł

Reklama: Certyfikat energetyczny kujawsko-pomorskie

Parę dni temu Kalifornia pobiła kolejny rekord energii branej z odnawialnych źródeł, gdyż największa sieć energetyczna badana przez California Independent System Operator (CISO) osiągnęła wartość 67,2 proc. energii wynikającej ze podłoży odnawialnych, z zabezpieczeniem elektrowni wodnych oraz paneli ciepłych na dachach.

Po doliczeniu do rachunku elektrowni wodnych oraz paneli słonecznych wspomniana wartość rośnie do gatunku 80,7 proc. CISO kontroluje 80 proc. sieci energetycznej stanu Kalifornia.

Rok 2017 będzie zapewne rekordowym dla odnawialnych źródeł działalności w Kalifornii. 16 maja następnego roku kupiono nowy rekord dostarczania energii wiatrowej, która urosła do 4985 megawatów.

Wtedy będzie czynny rok dla rekordów. Szczególnie, że rekordy atakowane przez panele słoneczne grają jak domino. Fakt, że sieć może służyć 67 proc. energii odnawialnej spośród moc źródeł to fenomenalna wiadomość, ukazująca potencjał, jakim posiadamy.

Chociaż Kalifornia jest liderem USA pod kątem wykorzystania źródeł energii odnawialnej, inne okresy i miasteczka starają się wpaść do jej stopnia. W 2035 r. Atlanta zawiera w 100 proc. uzyskiwać ze źródeł energii odnawialnej. Z zmian do 2025 r. Chicago będzie wspomagać każde pałace w centrum energią wypływającą z odnawialnych źródeł. Las Vegas stanowi w 100 proc. zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, zaś do 2040 r. cała Nevada jest czerpać 80 proc. swojej działalności z aktualnych centrów. 

Eksperci przewidują, że wschodnie Stany Połączone do 2025 r. mogą grać aż 13 proc. siły ze podłoży odnawialnych.

O admin

Sprawdź także

Co dalej z gazem łupkowym?

Gaz łupkowy w naszym kraju jest, tylko nie korzysta na razie możliwości zagwarantowania go w …