Strona główna / Nieruchomości / Kredyt na handel i oddanie trwania

Kredyt na handel i oddanie trwania

Reklama: Deweloper Bydgoszcz


Od stycznia 2014 roku bank może udzielić kredytów o maksymalnej wysokości 95 proc. ceny nieruchomości. Jednak wiele banków oferuje kredytu na zakup, a również na zakończenie mieszkania. Dzieje się właśnie dlatego, bowiem podczas określenia zabezpieczenia bankowego przyjmuje się cenę nieruchomości po ukończeniu prac remontowych lub budowlanych. Dla przykładu, kupujemy miejsce o cen 500 tys. zł. Na remont potrzebujemy dodatkowych 50 tys. zł. Jeśli pracownik banku oszacuje, że wartość nieruchomości podniesie się adekwatnie z kosztem remontu, wtedy możemy dostać 522.5 tys. zł.

Musimy ale pamiętać, że wartość nieruchomości nie musi wznieść się wraz z wysokością środków, które damy na jej wykończenie bądź remont. Jeśli bank stwierdzi, że cenę docelowa nieruchomości zwiększy się o 30 tys. zł to otrzymamy maksymalnie 503.5 tys. zł. Analitycy szacują, że od 2015 roku maksymalna wysokość kredytu będzie obecnie wynosiła 90 proc. cenie nieruchomości. Pozostałe wydatki trzeba będzie okryć ze sposobów własnych.

O ile wzrośnie koszt wykończenia mieszkania jeśli weźmiemy z kredytu?

Dalej byłoby sfinansować cały remont lub wykończenie mieszkania ze materiałów własnych. Bynajmniej nie każdy inwestor posiada taką możliwość. Skorzystanie z kredytu hipotecznego podniesie swoje wydatki o oprocentowanie kredytowe. Pamiętajmy, że tworzy się ono z cen zmiennej oraz wartości stałej. Wartość zmienna to stopa procentowa, która stanowi modyfikowana przez banki raz na trzy miesiące. Z kolei część szła to marża narzucona przez bank. Jej wysokość jest stała przez pełne lata spłaty zobowiązania (chyba, że zapisy karty kredytowej zostaną sprecyzowane w odmienny sposób).

Całość naszego oprocentowania że mieć forma nominalną. Istnieje więc kwota, którą spotykamy w promocjach telewizyjnych oraz na bilbordach bankowych. W rzeczywistości wartość nominalna nie oznacza jeszcze wartości rzeczywistej. Do deklarowanej wartości nominalnej (np. 8 proc. w klas roku) należy jeszcze doliczyć dodatkowe prowizje bankowe, opłaty manipulacyjne itp. W rzeczywistości realna wysokość oprocentowania kredytu często stanowi ok. 10 -12 proc. Powyższe wyliczenia możemy zaprezentować na przykładzie. Załóżmy, że bierzemy kredytna wykończenie wnętrza. Jego liczba wynosi 50 tys. zł, z kolei okres spłaty to 3 lata. Przez ten pora spłacimy ok. 12 tys. zł wartości nominalnej. Z zmianie realna kwota, którą dopłacimy do bliskiego remontu (z cenami bankowymi) wyniesie 15 – 18 tys. zł. Będzie więc pewna wartość o jaką zwiększy się całkowity koszt remontu swego pomieszczenia.

Czy warto ubiegać się o kredyt hipoteczny na oddanie wnętrza?

Wszystko chce od samej sytuacji inwestora. Często wzięcie kredytu hipotecznego jest miłą podróżą do szybkiego wykończenia mieszkania. Z stabilnością będzie ono dla nas dużo korzystne niż wysoko oprocentowane kredyty gotówkowe czyli pożyczki celowe. Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny jest najmodniejszy pod względem długości okresu spłaty i wysokości rat.

Kredyt na wykończenie życia możemy jeszcze powiązać z kredytem na jego zakup. Będzie zatem dla nas dużo dobre niż zakupienie pozostawania na dług i osłabienie go ze materiałów własnych. Środki własne przeznaczone na remont tak będzie wyłożyć na koszt własny. Pamiętajmy, że kredyt na oddanie mieszkania zwiększy docelową wartość nieruchomości, i tymże jedynym podwyższy zabezpieczenie bankowe. W współczesny rób oraz zwiększymy nasz wkład własny, a dzięki temu będziemy w kształcie wynegocjować korzystniejsze warunki z bankiem. Takie życia mogą wpłynąć na liczne zmniejszenie naszych sumarycznych kosztów związanych z zakupem i wykończeniem nieruchomości.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …