Strona główna / Bez kategorii / Kto używa z kantorów internetowych

Kto używa z kantorów internetowych

Do wzroście rynku kantorów internetowych niewątpliwie przyczyniła się ustawa antyspreadowa umożliwiająca kredytobiorcom spłatę części w walucie, w jakiej zaciągnęli kredyt. A z kantorów online korzystają również m.in. turyści czy przedsiębiorcy.

Link sponsorowany: Kantor Rzeszów

Czym stanowi kantor internetowy?
Tym samym, co tradycyjny kantor walutowy – miejscem transakcji kupna oraz sprzedaży walut. Żyje na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży oraz kupna waluty. Od zwykłego kantoru wyróżnia go naprawdę naprawdę tylko to, że leczy w budowie, a nie jako placówka stacjonarna.
Spread w e-kantorach zwykle jest słabszy niż w bankach czy placówkach tradycyjnych. To skutek mniejszych kosztów funkcjonowania, przede każdym braku opłat związanych z potrzebą fizycznego przechowywania waluty. Ceny infrastruktury informatycznej jeszcze są mniejsze niż koszty wynajmu, urządzenia i utrzymywania stacjonarnych placówek.
Kto korzysta z kantorów online?
Najliczniejszą grupę klientów stanowią kredytobiorcy, którzy co miesiąc poszukują źródła jak najtańszej waluty do spłaty kolejnych rat. Ale z e-kantorów posiadają również turyści podróżujący po różnych zakątkach świata oraz przedsiębiorcy posiadający zagranicznych kontrahentów, osoby siedzące na zachodzie, jak jeszcze inwestujące w walutę.
Jak dobrać kantor internetowy?
Odpowiedź może dawać się oczywista – porównując koszty i znajdując ten serwis, który zaoferuje najniższy. Ujawnia się jednak, że kwestia nie jest rzeczywiście niska. Chodzi natomiast o własne pieniądze, często dość wysokie ilości. Dlatego ważne jest, aby wybrać kantor walutowy, do którego tworzymy zaufanie.
Przy podejmowaniu decyzji pomocny może żyć ranking e-kantorów, w którym użytkownicy wyrażają swoje badania z danymi platformami, a jeszcze oceniają je pod takimi wymaganiami jak kurs wymiany, etap realizacji transakcji, dostępny portfel banków, jakość obsługi i przejrzystość witryny.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …