Strona główna / Bez kategorii / Który olej do aut i instytucji rolniczych?

Który olej do aut i instytucji rolniczych?

W trakcie żniw, jesiennych zbiorów bądź zasiewów każda chwila jest na wartość złota. Żeby ograniczyć ryzyko przestoju spowodowanego awarią maszyny rolniczej, nie wolno zapominać o oleju silnikowym, którego gust i jakość mogą być fundamentalne dla sprawności silnika pojazdu.
Organizacji i samochody rolnicze każdego dnia potrzebują tyczyć się z wielkimi obciążeniami w szczególnie delikatnych, niejednokrotnie ekstremalnych warunkach. Dlatego przydatne w nich rozwiązania techniczne są jeszcze dobrze złożone, silniki mają zwiększaną moc, a przekładnie przystosowywane są do sprzątania wielkich obciążeń. Zadaniom tym wymagają sprostać także producenci olejów silnikowych. Artykuły smarne potrzebują nie jedynie przedłużać żywotność poszczególnych elementów w organizacjach, lecz także zachowywać swoje doskonałe parametry i unikalne właściwości przy zmiennych realiach eksploatacyjnych i klimatycznych, a nawet przy coraz rzadszej wymianie.

Zaufaj syntetykom
W przypadkach nowoczesnych samochodów i organizacji rolniczych, jakie wymagają działać w ekstremalnie ciężkich realiach – wysokich, niskich bądź przekształcających się temperaturach bądź kiedy chcemy niezmiernie wydłużać przebiegi pomiędzy kolejnymi wymianami, należy dolać do silnika artykuł syntetyczny albo półsyntetyczny. Obrazy te tworzą mocno wydłużoną trwałość, a wahania temperatury bardzo mniej przychodzą na przemianę lepkości niż w razu olejów mineralnych.
Odpowiednim dowodem takich materiałów są nowe, w cali syntetyczne oleje Shell Rimula R6 oraz półsyntetyczne R5 opracowane w oparciu o technologię Dynamic Protection Plus. W porównaniu do częstych wyrobów mineralnych, gwarantują one świetną higienę tłoka i silnika choćby w skrajnych warunkach pogodowych (potwierdzone w testach producentów samochodów i akcesoriów) i poprawiającą zakres bezpieczeństwa i sprawność silnika. Dodatkowo ukazują się wysoką wytrzymałością na utlenianie zapewniając długotrwałą stabilność lepkości obrazie i wzmacniają przed korozją łożysk i osadami w silniku. Oleje Shell Rimula R6 i R5 cechuje szczególnie niska parowalność, która umożliwia
na podejście dobrej stabilności lepkości również spadek liczby dolewek oleju. Wyjątkowa charakterystyka niskotemperaturowa wyrobów zapewnia również bezpieczeństwo w złych temperaturach oraz przyjemny i szybki rozruch zimnego silnika.
Wyjątkowo powszechny
Olejem silnikowym rekomendowanym poprzez wielu producentów maszyn rolniczych i spełniającym normy ograniczonej emisji zanieczyszczeń na okresie EURO 4, EURO 5 i US 2017, do nowoczesnych jak oraz do dalszych przykładów jest Shell Rimula R4 L 15W-40. W starszych silnikach Diesla z turbodoładowaniem, natomiast w całym nastroju mechanicznym promujemy także olej Shell Rimula RL 15W-40 dzięki współczesnej technice a te silniki są trzymane w świetnym humorze a nowy olej gwarantuje właściwe smarowanie przez długie godziny pracy, w prostych warunkach.
Olej zawiera niskopopiołowe dodatki zabezpieczające robiące w najcięższych warunkach składniki silników niskoemisyjnych. Zabezpieczająca energię jest również wzmocniona dzięki spełnieniu znakomitej czystości oleju bazowego grupy II i aktywnym dodatkom. Umożliwia to i znacznie atrakcyjniejsze zabezpieczenia przed zużyciem, sprowadzaniem się osadów i ogranicza wpływ temperatury na etap obrazie w porównaniu z olejami poprzedniej generacji (np. API CI-4/ACEA E7). Ponadto, niskopopiołowa formulacja (low SAPS) zabezpiecza katalizatory i filtry cząsteczek stałych tworzonych w silnikach Diesla.
Warunki techniczne producentów wysokoobciążonych silników tworzonych w maszynach rolniczych znacząco zwiększyły potrzebę stosowania doskonałej klasy obrazów. Te wielkie pojazdy i narzędzia wymagają stosowania preparatów smarnych stworzonych przy zastosowaniu nowatorskich technik oraz wyjść, które utrzymują silnik w właściwym bycie i zapewniają odpowiednie smarowanie poprzez długie godziny pracy, w zupełnie ciężkich warunkach.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …