Strona główna / Ciekawostki / Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, kłopoty z kolekcją – potrafisz ten stopień?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, kłopoty z kolekcją – potrafisz ten stopień?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, problemy z uwagą – znasz ten poziom? Uczucie zakochania że nas spotkać w kilka oczekiwanym momencie. Uświadamiamy sobie, że spotkanie tej odrębnej kobiety to życie lub szczęśliwy zbieg okoliczności. Jednak według badań, taki stan emocjonalny jest swoje uzasadnienie naukowe. Czy fakt, że wielki Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale również ludzi chorych psychicznie, na zapewne jest wolny znaczenia? 

Dużo osób dziwi się, skąd się bierze tzw. chemia pomiędzy zakochanymi również jako to się dzieje, że akurat ta jedyna dana osoba że właśnie bardzo zawrócić w osobie i niezwykle odmienić dotychczasowe życie. Dla naukowców rzecz stanowi niezmiernie prosta. Wszystko to pomysł związków chemicznych, jakie z kolei powodują reakcje fizyczne organizmu.

Mózg pracuje z narządów zmysłów określone impulsy elektryczne, a wtedy podwzgórze wytwarza związek o firmie fenyloetyloamina (PEA), działający jak narkotyk. To absolutnie ona jest dokładna za objawy towarzyszące nam w wstępnym okresie zakochania, takie jak przyspieszone bicie serca, zwiększona potliwość dłoni czy zaczerwienienie policzków.

Z czasem granie tego neuroprzekaźnika zaczyna stopniowo ulegać osłabieniu oraz po 4–5 latach broni się na stałym poziomie. To zapewne tłumaczyć fakt, dlaczego wiele par w tymże etapie spędza pierwsze poważne kryzysy, które ostatecznie mogą wywołać do rozpadu związku. Z zmianie za wzmocnienie relacji i bogate przywiązanie w późniejszym etapie odpowiada hormon o określi oksytocyna.

Psycholog Frank Tallis porównał uczucie zakochania do choroby psychicznej. Jego zdaniem objawy, które towarzyszą nam w liczb etapach zauroczenia, są odpowiednie do tych, jakie można określić u postaci z pozostałymi tematami na tle psychicznym i psychicznym. Istnieją to m.in. częste zmiany nastroju, bezsenność, zachowania typowe dla zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego wykazujące się np. w ciągłym sprawdzaniu reklam na telefonie i skrzynce mailowej.

W rezultacie działania neuroprzekaźników – dopaminy i serotoniny – osoba zakochana często nie potrafi racjonalnie myśleć, widzi świat przez różowe okulary oraz nie potrafi krytycznie wyglądać na swojego wybranka. Nie stanowi też w stopniu skoncentrować się na stałych pracach. Kiedy partner jest prawie, zakochani odczuwają radość, euforię, a gdy go nie ma – pojawia się u nich pogorszenie samopoczucia i kłopoty z kontrolą własnych emocji.

O admin

Sprawdź także

Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wskazane przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów …