Strona główna / Samochód / Można natomiast być pecha i zapomnieć prawo jazdy na jakiś etap „za niewinność”.

Można natomiast być pecha i zapomnieć prawo jazdy na jakiś etap „za niewinność”.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz

Prawo jazdy, a właściwie jego zakończenie, stoi się straszakiem mającym powstrzymać sprawców różnych wykroczeń i przestępstw od popełniania czynów zabronionych, które czasem są, a czasem kompletnie nie są połączone z zachowaniem pojazdu. Osoby, których różne instytucje pragnęłyby pozbawić prawa jazdy, często jako kierowcy są zupełnie niegroźne. Samochodowe prawo jazdy można zatem stracić za popełnianie wykroczeń drogowych autem (słusznie), spowodowanie wypadku (słusznie), za przestępstwo lub przestępstwo stworzone na rowerze, za chodzenie po alkoholu jachtem żaglowym (który toż stanowi kontrakt z biegiem drogowym?), a dodatkowo, w szybkiej przeszłości, za niepłacenie alimentów!

Za alkohol – Najwięcej kierowców traci uprawnienie do jazdy samochodem, bo prowadzili po alkoholu. Ci kierowcy stanowią od lat „większą połowę” tych, którzy na jakikolwiek czas muszą zwolnić z siadania za kierownicą. Nie przedstawia to zupełnie, że każdy przyłapany na zachowaniu auta w okresie nietrzeźwości zostaje pozbawiony uprawnień. O tym bowiem decyduje nie policjant, który jednak rutynowo zatrzymuje materiał (nie uprawnienia) i zapobiega pijanemu dalszą jazdę, lecz właściwy sąd, który używa pod opiekę różne form. Każdy sąd zastanowi się trzy razy, zanim zabierze zawodowe prawo jazdy kierowcy ciężarówki, który utrzymuje rodzinę. Zdarza się, że przy pierwszym takim przestępstwie sąd za karę zabiera prawo jazdy kat. B, a pozostawia np. kategorię C.

Można przecież pamiętać pecha i stracić prawo jazdy na dowolny etap „za niewinność”. Że właśnie się zdarzyć np. w pozycji, gdy alkomat wykaże obecność gazie w wydychanym powietrzu spowodowaną zjedzeniem batonika. Policjant oczywiście wykona kolejne testy oraz po stwierdzeniu tendencji malejącej może skończyć nam prawo jazdy od razu. Wobec funkcjonariusza warto być przyjaznym i pokornym, bo skoro tego nie przygotuje i pozostawi rozstrzygnięcie sprawy prokuratorowi, nie postąpi wbrew przepisom. Na stanie postępowania prokuratorskiego prokurator decyduje o tymczasowym zatrzymaniu prawa podróży do chwili rozstrzygnięcia sprawy, i w przypadku wykroczenia – sąd. Niezależnie od wielkości sprawy, mamy obowiązek ubiegać się o zwrot praw do czasu prawomocnego orzeczenia, a w pracy dokonuje się to efektem tylko w istotach naprawdę wątpliwych.

O admin

Sprawdź także

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym …