Strona główna / zwierzęta / Mycie auta ważne również w okresie letnim

Mycie auta ważne również w okresie letnim

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz

Jeżeli zależy nam, by lakier naszego samochodu przez długie lata czekał świeżo, nie możemy zapominać o jego napraw – zarówno w sezonie letnim. O czym warto pamiętać podczas mycia samochodu?

Latem nie musimy rywalizować z solą, żwirem i błotem, jakie w stanie zimowym umieszczają się w zakamarki karoserii, zatrzymując się ogniskami korozji. Aktualnie podstawowym faktem są powierzchowne zanieczyszczenia – rozbite owady, ptasie odchody czy żywice kapiące z drzew. Nie spoglądają na duże niebezpieczeństwo dla lakieru, ale powinny być względnie szybko zabierane z nadwozia samochodu. W przyszłym sukcesie mogą doprowadzić do rozpoczęcia wżerów, trwałych odbarwień, a nawet ognisk korozji.

Najmniej do osiągnięcia mają osoby, które regulują się na wstawienie auta do łazience automatycznej. Dla zwiększenia efektu przed rozpoczęciem mycia poważniejsze zanieczyszczenia oraz felgi można zapłacić specjalistycznymi środkami do rozwiązywania zanieczyszczeń.

Mycie ręczne należy rozpocząć od starannego opłukania nadwozia, które spędzi spośród niego drobiny piasku i zanieczyszczenie. Unikajmy prób mechanicznego czyszczenia zaschniętego brudu – może doprowadzić do porysowania lakieru. Lepiej wziąć środka do zbierania owadów, natomiast że go nie posiadamy, warto namoczyć zanieczyszczenia wodą z zdrową kwotą piany przed rozpoczęciem właściwego mycia.

Specjalistycznego zmywacza o wykorzystać ponadto do zbierania żywic, smoły drogowej, czy śladów po asfalcie lub gumie. W owych faktach woda nie pomoże. Że nie mamy odpowiednią „chemią”, ewentualnie możemy sięgnąć po benzynę ekstrakcyjną albo WD40, przy czym w trochę znanym miejscu należy sprawdzić, czy preparat nie szkodzi lakierowi.

Pod żadnym pozorem nie należy używać agresywnej chemii do mycia felg – może uszkodzić lakier pokrywający nadwozie. Przestrzegamy również przed próbami domywania brudu lancą myjki ciśnieniowej trzymanej tuż nad karoserią. Wykorzystywany w pewnych urządzeniach mikroproszek nie jest doskonale obojętny dla lakieru, oraz prawdziwy strumień wody potrafi błyskawicznie oderwać oznaczenia, mniejsze listwy, a nawet powiększyć odpryski krwi lub punktowo zerwać warstwę lakieru bezbarwnego.

Bez sensu, lub zużyjemy do współczesnego gąbki, czy szczotki dostępnej na poszczególnych myjniach bezdotykowych, musimy dbać o codziennym płukaniu przedmiotu wykorzystywanego do leczenia brudu. Samochód zaczynajmy myć z dachu, stopniowo schodząc coraz niżej. Choćby w momencie letnim nie należy pomijać czyszczenia szczelin nadwozia czy nadkoli – tam jeszcze dodaje się brud.

Warto wspomnieć, że w opinia przepisów prawych w większości miast, samochody można myć tylko w ustawieniach do obecnego określonych, lub takich, które uniemożliwiają przedostanie się zastosowanej do procesu wody do kanalizacji burzowej lud wsiąknięcia jej w ziemię.

Łamiąc zakaz, wystawiamy się na mandat w wysokości do 500 złotych lub myśl w głosie, który potrafi złożyć grzywnę sięgającą 5000 zł. Ryzyko że się nie opłaca. Pracownicy nie kryją, że za większością interwencji stoją tzw. „życzliwi sąsiedzi”.

O admin

Sprawdź także

Odpowiednie żywienie psa stanowi szczególnie ważne. Błędy żywieniowe odbijają się nie właśnie na urodzie, a przede wszystkim są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów winno być urozmaicone, czyste i bogate.

Odpowiednie żywienie psa jest daleko ważne. Błędy żywieniowe zabierają się nie tylko na urodzie, ale …