Strona główna / Moda / Zdrowie / Myślenie o buzię noworodka i niemowlaka winno być znaczącym elementem codziennej pielęgnacji maluszka.

Myślenie o buzię noworodka i niemowlaka winno być znaczącym elementem codziennej pielęgnacji maluszka.

Reklama:dermatolog dziecięcy Bydgoszcz

Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka winno stanowić znaczącym punktem codziennej pielęgnacji maluszka. Skóra dziecka jest podatna na jakieś urazy mechaniczne i podrażnienia, a zwłaszcza mała jest cera twarzy, dlatego należy zwrócić baczną uwagę na parę kluczowych czynników pielęgnacyjnych.W razie wszelkich pytań, warto zwrócić się o pomoc dermatologa.

Do czyszczenia buzi noworodka nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy przegotowana woda. Przestudzoną wodę nalej do miseczki i zrób kilka gazików. Mogą istnieć one płatkami kosmetycznymi lub kawałkami miękkiego materiału, jaki nie podrażni skóry dziecka. Buzię malucha przemywaj od czoła w charakteru brody. Nie sprawiaj całego zabiegu jednym wacikiem, zmieniaj go często. Jeśli na osób dziecka są jakieś zaschnięte plamki, na przykład pozostałości mleka po jedzeniu czy tak zwane „śpiochy” w ziemiach oczu, zatem nie próbuj zeskrobywać ich paznokciem, ponieważ możesz zranić dziecko. Przyłóż w współczesne mieszkanie na chwilę namoczony wacik. Zaschnięta wydzielina odmięknie także z łatwością będzie się ją dało zmyć.

Oczka malucha przemywaj od wewnętrznego kącika do zewnątrz. Jeśli ropieją, możesz użyć roztworu soli fizjologicznej, ale nie stosuj samodzielnie ziołowych mieszkanek, ponieważ potrafią one uczulać dziecko. Dermatolodzy bardzo często ten temat poruszają.  

Uszka malucha myj dłonią. Nie wykorzystuj patyczków! Możesz uszkodzić ucho dziecka, oraz jeszcze wepchniesz woskowinę dokładnie w kanał słuchowy. Pamiętaj, by dobrze przemyć skórę za uszkami niemowlaka, gdyż tam spływa mleko podczas karmienia.

Jeżeli cera dziecka nie zdradza objaw przesuszenia dodatkowo nie zabieracie się nigdzie danego dnia, toż nie ma konieczności smarowania jej żadnymi kremami lub balsamami. Jeśli jednak buzia jest zdecydowanie przesuszona, toż po wieczornej kąpieli wmasuj w nią nawilżający krem dedykowany dla dzieci. Do malowania buzi nie używaj oliwek. Dobrze nawilżają ciało, ale niekoniecznie delikatną skórę twarzy.

Obowiązkowo nakładaj krem ochronny na osoba maluszka, gdy wydajecie na zewnątrz. Bardzo ważne jest smarowanie buzi, jeśli na zewnątrz jest zimno lub jak wieje chłodny wiatr. Twarz dziecka, podobnie jak skórę całego ciała, należy też chronić przed promieniami słonecznymi. Krem z filtrem, dedykowany zwłaszcza dla niemowląt, jest potrzebnym środkiem pielęgnacyjnym w lecie.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …