Strona główna / Moda / Zdrowie / Na pewno znacie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem proponuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że dba o ich zdrowie.

Na pewno znacie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem proponuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że dba o ich zdrowie.

Na pewno potraficie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem częstuje swoje dobre dzieci sokiem owocowym, wiedząc że myśli o ich zdrowie. One są zaś jasne ze stylu ich lubego napoju. Znajomy widok? Czy mama spośród ostatniego telewizyjnego obrazka ma rację? Czy zapewnia naszym dzieciom zdrowie? Komunikat reklamowy jest spokojny – soki owocowe to zdrowie. Prawda jest jednak wiele dużo delikatna.

Sok sokowi nierówny

Trzeba po pierwsze pamiętać, że o ile soki są obecnie proste w każdym biznesie i wybór smaków, producentów jest mocno duży, toż nie każdy sok jest równie idealny dla zdrowia. Niewątpliwie najlepsze napoje są te, jakie są świeżo wyciskane. Dzieje się właśnie więc, że napoje obecne są naturalnie słodkie, zawierają fruktozę. Te zaś soki, które widujemy na półkach sklepowych mają nie tylko szereg konserwantów, lecz ponadto są słodzone sacharozą, bądź ewentualnie syropem glukozowo-fruktozowym. Jeśli jemy te napoje w większej zawartości, toż możemy przekraczać znacznie zalecaną dawkę cukrów prostych rekomendowanych dla zdrowia. Jedna szklanka takiego soku może bowiem pokryć blisko 1/5 – 1/4 zapotrzebowania dziennego.

W obronie soków owocowych

Niewątpliwie nawet te soki mogą spowodować wiele idealnego dla zdrowia. Większość soków owocowych zawiera dużą ilość antyoksydantów. Soki owocowe są w określonym etapie substytutem świeżych owoców – ponieważ zawierają większość pozytywnych składników odżywczych, jakie są dostępne w wynikach. Soki nad owocami górują dostępnością, prostotą konsumpcji i odpornością. Dietetycy są jednak dobrzy, że takich soków nie należy pić w nadmiarze – akceptowalna racja to jedna szklanka dziennie. Przekroczenie tej ilości to świadczenie organizmowi nadwyżki cukrów, kalorii.

Jeśli zależy nam na zdrowiu lepiej zawsze zjeść świeży owoc, da on nam bowiem dodatkowo błonnik, więcej witamin i będzie nieco kaloryczny. Ustrzeżemy się i przed niepotrzebnymi konserwantami i kolorami, które w nadmiarze spotykają się w sokach owocowych.

Soki owocowe a odchudzanie

Osobom chcącym podjąć dietę odchudzającą na pewno nie należy rekomendować spożywania ogromniejszej sum soków owocowych. Stanowią one bardzo uczciwe i mają więcej cukrów. Gdyby jesteśmy do budowania z sokami gorszych gatunków, wtedy nie są one o dużo zdrowsze od napojów gazowanych – ze powodu na wysoką liczba sztucznych barwników, konserwantów i słodzików.

Jeśli teraz chcemy koniecznie pić sok podczas odchudzania, możemy zacząć picia rozwodnionego własnoręcznie soku 100% z wodą mineralną.

Jak wybrać dobry sok owocowy?

Trzeba szukać soków jak wysoce wiarygodnych. W niniejszym obiekcie nie można jedynie czytać wiedzy na początku opakowania, ale zwrócić uwagę na ostatnie, co istnieje w porządku produktu. Niestety marketingowcy bez skrępowania używają słów “naturalny” i “100% sok” w układzie do produktów, które zamierzają kilka wspólnego z tymi przymiotnikami.

Aby dać sobie możliwie najlepsze źródło zdrowia szukajmy soków wyłącznie 100%. Czerwona lampka ostrzegawcza powinna się nam zapalić każdorazowo jeśli na opakowaniu czytamy o “napoju” bądź zapewnienie “sok” w ogóle nie występuje. Jeśli kupowany sok istnieje w jasnym opakowaniu, na jego dnie powinien stanowić lekki osad, co daje o naturalności produktu. Właśnie są wyjątki, gdzie resztki owoców są dodawane tylko dla podkreślenia naturalności… Tak czy inaczej jednak warto przeczytać skład materiału oraz metodę produkcji. Reklamy te nieraz Was zaskoczą.

Aby dać sobie bardzo antyoksydantów warto kupić soki szczególnie z skutków o głębokiej barwie (w szczególności granaty, grejpfruty, winogrona). Dobrym napojem istnieje ponad sok pomarańczowy, bowiem jest świetny w witaminę C, potas i foliany.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …