Strona główna / Moda / Zdrowie / Niby każdy wie kiedy wtedy budować i pracę tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Niby każdy wie kiedy wtedy budować i pracę tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Jak wszystek wie gdy to produkować i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie (badania wskazują, że wykonywa tak ponad 50% Polaków). Ale czy myjemy zęby prawidłowo? Czy ktoś nas kiedyś pokazałeś tej popularnej w terenie rzeczy czynności? Raczej są to ciągłe ruchy, nad jakimi się nie zastanawiamy, często przy okazji badając to, co nie chce w telewizji.

Jest kilka metod prawidłowego szczotkowania zębów, jednak nie o to działa, by zapamiętać jak też polityki się nazywają, jednak aby dostosować technikę szczotkowania do bliskich spraw (lub bardziej potrzeb własnych zębów:) Z osobnego praktycznego doświadczenia mogę zobaczyć, że pacjenci w grupy popełniają te jedyne błędy podczas mycia, które prowadzą umieszczaniem się kamienia nazębnego w samych miejscach tj. za dolnymi siekaczami po stronie językowej oraz na policzkowej stronie górnych zębów trzonowych. Mieszkania te są szczególnie narażone na odbijanie się kamienia, gdyż tam wybierają się ujścia gruczołów ślinowych i powraca do zalegania śliny. Ponadto często nie domywamy też dolnych trzonowców z ściany językowej.

Najłatwiejszym sposobem mycia zębów jest metoda Fonesa, która (zapraszam się nie zrażać:), podawana jest dla niemowląt oraz osób upośledzonych. Stanowi obecne ciężka metoda, zgoda na wstęp. Polega ona na przygotowaniu szczoteczki pod kątem prawym do dziąsła i pracowaniu okrężnych ruchów obrotowych. Dodatkowo należy podejść do ostatniej technologii technikę pionową i poziomą, aby oczyścić powierzchnie zębów, których nie oczyścimy ruchami okrężnym tj. językowe powierzchnie dolnych siekaczy (tam, gdzie ͈lubi” zalegać kamień) oraz żujące powierzchnie zębów bocznych. Metoda pionowa liczy na przygotowaniu włosia szczoteczki pionowo do wielkości językowych zębów przednich (wzdłuż ich osi) i „wymiataniu” zalegających resztek pokarmowych. Metoda pozioma polega na ułożeniu włosia szczoteczki wzdłuż długiej osi zębów (powierzchnie żujące zębów bocznych) i robieniu ruchów „tył-przód”.

Metody te nie zwracają się do szczoteczek elektrycznych, a jedynie do szczoteczek manualnych, które z wyboru winnym stanowić miękkie. Niezależnie jednak, jaką szczoteczkę używamy, wykonując odpowiednie ruchy, stanowimy w stopniu dokładnie czyścić zęby. Wtedy wizyty u dentysty będą jedynie kontrolne.

Sama szczoteczka, nawet najlepsza na świecie, nie wystarczy. Powinniśmy na co dzień stosować takich przyborów jak: nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, bezalkoholowe płyny do prania jamy ustnej oraz czyściki do języka.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …