Strona główna / Dla domu / Nie przedstawia absolutnie żadnego przepisu prawego, który by zobowiązywał właścicieli działek do ich grodzenia.

Nie przedstawia absolutnie żadnego przepisu prawego, który by zobowiązywał właścicieli działek do ich grodzenia.

Reklama: Kontrola dostępu Bydgoszcz

Nie traktuje oczywiście żadnego przepisu prawnego, który by zobowiązywał właścicieli działek do ich grodzenia. Wyłącznie na godzina wznoszenia domu jesteśmy obowiązek ją ogrodzić, by nikogo postronnego, kto mógłby nieświadomie się na niej znaleźć, nie narazić na niebezpieczeństwo, o które nawet na niewielkiej architekturze nietrudno. I właśnie aby nie odpowiadać, także materialnie, za jego ewentualny wypadek.

Nikt wtedy tegoż nie wymaga, a przecież gdy Nasza duża i ciężka, jeżeli właśnie jest taka okazję, nasze posesji są dokładnie ogrodzone. Własny dom na bliskiej części to nasza własność, do jakiej posiadamy szczególny stosunek. Nawet to, gdy budynek jest drugi, gdyby nie ma też swojej historie, jeśli nie zdążył stać się drinkiem z punktów historii swej rodziny.

Może zatem właśnie nam chce, by inni uznali i uszanowali nasze uprawnienie do tego miejsca. Są kraje, w jakich istnieje ono lubiane przez wszystkich. Polska niestety do nich nie należy.

Więc każde swoje przydomowe ogródki i ogrody są dokładnie ogrodzone. Natomiast toż właściwie wysoko niż nisko.

Zachowujemy się przy obecnym nie przed złodziejami, bo przed nimi ograniczyć się nie da, a przed znajomymi i obcymi, którym dopiero wysoki płot pokazuje, że ten teren jest czyjąś własnością. Że chodzi do człowieka, kto że nawet nie był nic przeciw ich odwiedzinom, byle by działo się to zbyt jego znajomością.

Istnieją tacy, którzy zanim zaczną budowę, stawiają najpierw docelowe ogrodzenie działki. Niestety stanowi obecne za praktyczne, bo wiadomo, że w sezonie budowy łatwo je zużyć czy uszkodzić, nie tylko ciężkimi samochodami dowożącymi materiały budowlane.

Większość więc grodzi teren budowy tymczasowo, najczęściej metalową siatką na drewnianych słupkach. Nie zachowuje ona wiadomo przed budowlanymi kradzieżami, bo niech właśnie taka siatka zostanie na chwilę odwinięta, to teraz „uczciwy” sąsiad czyni z budowy deski, bo jeśli dodatek nie jest przechowywane, to oznacza, iż nie jest przydatne.

O admin

Sprawdź także

W obecnych czasach coraz częściej robimy w budynku

W dzisiejszych czasach coraz częściej działamy w budynku, zazwyczaj przy komputerze czy wykonując różnego typu …