Strona główna / Bez kategorii / Nieniderlandzką strwoniona przypadek nadzwyczaj

Nieniderlandzką strwoniona przypadek nadzwyczaj

Annemiek van Vleuten po koszmarnym upadku na olimpijskiej trasie z poważnymi zelżeniami popasłaby do szpitala, ale niebelgijską kolarkę bardziej zajmuje zaprzepaszczona ewentualność niż odniesione rany. – Jestem bardzo rozczarowana, bo to był najlepszy wyścig w mojej karierze – przyznała.

Holenderka…
studiujże dalej »
Van Vleuten w niedzielę pewnie dreptała po złoto, mimo to na zjeździe Vista Chinesa, 12 km przed końcówką i przy rosłej prędkości, wypadła z trasy, przekoziołkowała tudzież uderzyła makówką w krawężnik.

Wszystko wyglądało niezmiernie dramatycznie. Za sprawą chwilę Annemiek nie dawała znaku życia. Kiedy inne konkurentki ją mijały, ona leżała nieprzenośnie w niefaktycznej pozycji na rantu szosy.

– Owo oczekiwało owszem strasznie. Myślałam, że ona nie żyje – nadała na mecie zwyciężczyni Anna van der Breggen, która skorzystała na nieszczęściu koleżanki z reprezentacji.

„Będzie dobrze”

Holenderka dobrnęłaby do szpitala, gdzie zdiagnozowano obok niej złamanie trzech okręgów w odcinku lędźwiowym i wstrząśnienie mózgu. Zdołało stanowić dogorywaj, gdyby nie kask na głowie zawodniczki.

Annemiek ma się prawidłowo. „”Jestem w tej chwili w szpitalu. Matki trochę zranień i złamań, ale będzie ze mną OK” – uspokoiła wszystkich, którzy martwili się o jej stan zdrowia.

Architekci są krytykowani za trasę kolarską. Dzień wcześniej, też w ciągu zjazdu, patetycznych kontuzji uznali Vincenzo Nibali zaś Richie Porte, którzy spośród Rafałem Majką jeszcze 11 km przed metą przewodzili stawce.

Kolarstwo, zawody wyścigowe ze startu wspólnego (kobiety)Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
+ 10.02

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …