Strona główna / Dla domu / Obecnymi sezony na nowo zaczynamy rozumieć wartość natury – co więcej – natura w pozostałych jej przejawach stoi się drinku z wiodących trendów

Obecnymi sezony na nowo zaczynamy rozumieć wartość natury – co więcej – natura w pozostałych jej przejawach stoi się drinku z wiodących trendów

Reklama: Rolety dzień noc Bydgoszcz

Tymi porządki na nowo zaczynamy rozumieć wartość natury – co daleko – natura w pozostałych jej elementach staje się drinkiem z wiodących… trendów. Czy możemy w zespole mówić, że coś, co utożsamiamy ze językiem „eko”, jest znane? I że trochę powinno być pewne? Od „rzeczy” do „rzeczywistości” droga często jest daleka, z coraz wyższą siłą jednak odkrywamy naturalne programy w konfrontacji z otaczającą nas – nie bójmy się tego pojęcia – tandetą. Jej przeciwieństwem jest prostota, harmonia, a czasem i ciekawe rozwiązania – wszystko to razem sprawdza się zwłaszcza w kulturze wystroju wnętrz.

W odpowiedniej naturze jest możliwość pracowania i kreatywność. Jeśli pozwolimy się im wykazać, będziemy w kształcie tchnąć nowego stracha i dodać pozytywnej energii każdemu pomieszczeniu, niezależnie czy posiadamy małym byciem w budynku, minimalistycznym, industrialnym apartamentem, czy secesyjnym, zabytkowym domem.

Styl eko oznacza włożenie do swej przestrzeni życiowej (domu) wątków wyciągniętych ze świata natury. Z naszych swoich decyzji, smaku i wrażliwości plastycznej będzie zależało które one będą, ile ich będzie oraz w jaki rozwiązanie będą korzystały rację zaistnieć w drugich miejscach.

Kolory

Z jakimi barwami skupia się nam styl „eko”? Będą to znane, kojące zmysły kolory – biel, a także bogatsze w odbiorze: kremy, beże, jasne piaski, odcienie szarości, przełamane nieco większymi akcentami kolorystycznymi, przywodzącymi na zasada skojarzenia powiązane z naturą – w wszystkim pomieszczeniu na pewno dobrze pokazywać się będą bogate odcienie zieleni i błękitu.

Jeśli w aktualnej chwili oczami wyobraźni zobaczyliśmy katalogi z wnętrzami w systemu skandynawskim, cieszącym się wręcz uwielbieniem również nad Wisłą – pewnie nie pomylimy się.

A jeżeli mowa o rozjaśniającej nasze spokoje i przywołującej światło bieli, urozmaiconej coś dużo odpornymi kolorami prostych dodatków (np. poduszek, swobodnie skończonych na pokrytą wełnianą albo lnianą narzutą kanapę) to tak nie sposób również nie zauważyć jak prawidłowo kolor ten składa się np. na naturalnych deskach podłogowych czy na odrestaurowanych, starych kredensach…

Dokumenty oraz meble

Naturalny sposób wystroju wnętrz? Bez drewna niestety go sobie wyobrazić. Poza niewątpliwymi walorami wizualnymi, to też towar w wszyscy ekologiczny – w przeciwieństwie do syntetyków, imitujących jedynie wygląd drewna, od ściany chemicznej nie liczących spośród nim nic wspólnego. Wręcz przeciwnie – najciekawsze a dodatkowo tanie meble produkowane z udziałem niebezpiecznych dla zdrowia klejów, krwi i lakierów, na pewnie nie są dobrą inwestycją.

Zastanówmy się, czy wielogodzinne mieszkanie w pomieszczeniach, które narażone są na emisję szkodliwych substancji, na dalszą metę się nam opłaci? Plaga różnych chorób cywilizacyjnych, w niniejszym alergii, nie angażuje się znikąd! Zdrowemu odżywianiu musi zatem również towarzyszyć troskę o danie zamku w środek niezagrażający swemu zdrowiu.

Drewniane ziemie i sprzęty na że będą nam służyć przez masa lat również toż pod różnymi względami, nie tylko estetycznymi.

Wszyscy znamy, że nowe, drewniane sprzęty nie przylegają do najpopularniejszych. Trzeba jest jednak, jak wiemy, matką wynalazku. Chcemy, aby nasz dom urządzony istniał w systemu naturalnym, minimalistycznym, ale równocześnie nie był za „katalogowy” i mimo niezaprzeczalnie dobrej i popularnej powierzchowności, nudny?

Dajmy na domową inwencja oraz… na dalekie meble! Wystarczy podstawowy zestaw narzędzi i produktów stolarskich, trochę wiedze i przede wszystkim spora część wyobraźni plastycznej, żeby dać drugie i toż całkiem ciekawe życie komodzie po babci, która trwa od lat na wierzchu. Z usługą przyjdzie nam te Internet, w jakim bez problemu znajdziemy stare meble doskonale dodające się do przeróbki. Ceny są często dużo małe.

Renowacja starych mebli nie jest przy tym zaledwie sztuką dla sztuki, a toż doskonale realne proekologiczne działanie. Odzyskujemy przedmioty, które skazane już istniały wyłącznie na „śmieci” – tym jedynym nie przykładamy ręki do panoszącego się coraz bardziej, wtórnego a często bezmyślnego konsumpcjonizmu. Zyskujemy radość z znakomitego efektu własnej, kreatywnej pracy, nie stosujemy przy renowacji mebli niedoświadczonych i złych środków (np. syntetycznych, rakotwórczych lakierów).

Inwestując we inną rzemieślniczą, i nawet artystyczną twórczość, zapisujemy się jednocześnie w poszczególny spośród najciekawszych w dzisiejszym designie trendów – twórczego odzyskiwania odpadów i śmieci, czyli upcyklingu.

Urządzenia i dekoracje

Styl „eko” – co do zasady – nie lubuje się w nadmiarze dekoracji. Zbyt wiele innego sposobie bibelotów, nawet przygotowanych z prostych materiałów, niespecjalnie produkuje się z utożsamianym spośród ostatnim sposobem minimalizmem.

Z dodatkowej części, eko styl pod względem użycia w wystroju wnętrz naturalnych i lekkich materiałów, równie dobrze sprawdzi się we tle nowoczesnym, jak a niezwykle charakterystycznym czy rustykalnym lub utrzymanym w stylu „mieszczańskim”.

Bycie prawdziwym to przede każdym wiedzę wsłuchiwania się w swój nasz charakter i dokument i nadawanie domowej przestrzeni razem z tym, co nam w „duszy gra”. Dom powinien stanowić po prostu nasz!

Gdyby taki efekt osiągniemy dzięki przywiezionym z wycieczek pamiątkom, np. drewnianym figurkom, czy różnego typu biżuterii (etno biżuteria szczególnie atrakcyjnie składa się na swobodnym podłożu, np. na lnianym kloszu lampy) – pozwalajmy sobie na to.

Prawym projektem zapewne stanowić także wpisanie na ciekawe oświetlenie. Wyobraźmy sobie stare, mosiężne lichtarze i naturalne świece, omiatające światłocieniem miękkie, jasne narzuty na fotele, czy dekoracyjne, dzianinowe poduszki. Do tego koniecznie zieleń roślin, we własnoręcznie dekorowanych, glinianych donicach…

O admin

Sprawdź także

W obecnych czasach coraz częściej robimy w budynku

W dzisiejszych czasach coraz częściej działamy w budynku, zazwyczaj przy komputerze czy wykonując różnego typu …