Strona główna / Moda / Zdrowie / Od 1 stycznia 2013 r. do lekarze i dermatologa korzystne będzie skierowanie.

Od 1 stycznia 2013 r. do lekarze i dermatologa korzystne będzie skierowanie.

Reklama: Prywatny dermatolog Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2015 r. do lekarza i dermatologa przydatne będzie wyznaczenie. To rozładuje kolejki, bądź je podniesie? Założenia są podzielone.

Zanim udamy się do lekarze, będziemy musieli najpierw odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. On podejmie decyzję, czy tak potrzebujemy takiej pomocy.

To rozwiązanie jest pokłosiem nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych, finansowanych ze środków masowych, którą Sejm ustalił w części 2014 roku, uzyskując tymże pojedynczym tzw. pakiety kolejkowy i onkologiczny.

Oba wywołały już sporo kontrowersji. Pacjenci obawiają się, iż w piątek przychodnie będą zamknięte. Ponad połowa przychodni w rejonie nie podpisała bowiem związków z Naszym Funduszem Zdrowia.

Negocjacje między lekarzami rodzinnymi i Ministerstwem Zdrowia zostały zerwane w poniedziałek wieczorem.

Gorącą treść może też podnieść fakt, że właśnie powinien będzie do przychodni iść za wszelkim razem, jak będziemy obchodzili zakupić się do okulisty i dermatologa. 

Wcale ten pogląd? Według analiz realizowanych przez NFZ, ponad połowa wizyt u tych mistrzów to wizyty jednorazowe. Pacjenci zakładają się z założeniem choroby, którą mógłby stwierdzić lub usunąć nawet lekarz pierwszego kontaktu. Należy m.in. o zapalenie spojówek, jęczmień czy zapalenie skóry. 

Odciążenie speców z diagnozowania „lekkich” przypadków ma zmniejszyć okres liczenia na konsultację pacjentom zapadającym na znacznie delikatne schorzenia.

Lub owo ładny plan? Zdania lekarzy są podzielone. Pacjentów tymże super…

Bez przesunięcia w 2015 roku zawsze będziemy potrafili zapisać się do dentysty, ginekologa, onkologa, psychiatry czy wenerologa.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …