Strona główna / Nieruchomości / Od 1 stycznia 2017 roku wymienia się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Od 1 stycznia 2017 roku wymienia się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2017 roku dostosowuje się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny. Obecnie, od stycznia ostatniego roku, wkład ten, narzucony rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, wynosi minimum 15% ceny nieruchomości. Jednakże, w rzeczywistości niektóre banki, między innymi Pekao S.A., PKO BP, BZ WBK, Alior Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen czy mBank Hipoteczny, z opóźnieniem dają w mieszkanie tę radę, dodatkowo ubezpieczając brakujący wkład inny i ciągle kredytując do 90% LTV(wskaźnik relacji wysokości kredytu do ceny zabezpieczenia) wartości nieruchomości.

Warto dodać, że wymienione wyżej banki są od kilku lat liderami na zbycie kredytów hipotecznych, zarówno jeśli chodzi o wolumen udzielanych kredytów, jak i przedstawianą ofertę na ostatni efekt bankowy. Dział finansowy Tyszkiewicz Nieruchomości udzielając uwag przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, weryfikuje oferty aż 22 banków, ale zawsze wybiera najlepszą alternatywę dla Faceta oraz negocjuje dla niego najbardziej odpowiednie warunki – zatem warto sięgnąć spośród obecnej uwagi. Podkreślam także, że nasza usługa doradztwa jest absolutnie bezpłatna. 

Styczeń 2017 roku da z pewnością pewne zmiany dla kupujących chcących sfinansować zakup nieruchomości kredytem mieszkaniowym. Niestety zabieg jest dziś jednoznacznych komunikatów ze karty banków. Niestety istnieje jasne czy wymagany odpowiedni wkład domowy będzie zawarty tak na stanie zalecanym przez KNF – czyli 20% cen nieruchomości. Kwestią istnieje ponad czyli te banki, które obecnie z rocznym opóźnieniem wymagały 10% przejdą do wymogu 15% albo te od razu do 20% – razem z zaleceniami KNF. 

Kolejną niewiadomą jest program MDM. Obecnie pula dofinansowań na 2016 rok została wykorzystana w sumie. Pula na rok 2017 została zastosowana w części, co spowodowało wstrzymanie po I kwartale 2016 roku przyjmowania wniosków kredytowych z wypłatą dofinansowania w 2017 roku. Wielka grupa klientów oczekuje do 01.01.2017 roku aby złożyć wniosek o kredyt domowy w planie MDM z ceną dofinansowania w 2017 roku. Kumulacja tych klientów może przynieść częściowy paraliż decyzyjności w działach analiz banków i mocne wydłużenie procedowania wniosku o kredyt. Efekt zapewne być taki, jak na starcie 2016 roku, czyli bardzo szybkie wyczerpanie pozostałej puli przewidzianej na wszelki 2017 rok. 

Program MDM przewiduje minimalne dofinansowanie wkładu własnego na stanie około 10%. Razem z powyższymi obawami może przecież wystąpić taka sytuacja, że mimo uzyskanego dofinansowania wkładu swego użytkownicy będą musieli mimo wszystko być również środki własne aby łącznie uzyskać poziom LTV na poziomie 15% lub 20%

Reasumując, można śmiało powiedzieć, że nowy rok przyniesie zmiany tylko na ostatni czynnik ciężko precyzyjnie określić jakie właśnie będą a kiedy daleko wpłyną na zbyt nieruchomości. Trzymamy dłoń na pulsie, aby dać swym Klientom jak najkorzystniejsze wsparcie w ostatnim obszarze.

Gdyby jesteśmy otwarci na sprzedaż nieruchomości, warto zająć się tą myślą jak już, póki powody są określone w miarę jasno. W przedsiębiorstwie Tyszkiewicz Nieruchomości zainteresowani znajdą dużo możliwości również z sektora wtórnego jak i starego. Agenci a z pewnością postarają się jak dużo doprowadzić do sprawnej umów i wyjaśnią wszelkie aktualnie możliwe opcje kredytowania.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …